Saat Yükleniyor...
Yücel " 13 trilyon Antalya'ya gitti"
Tarih : 2014.06.10  12:27:04
AKP hükümetinin çıkardığı büyükşehir yasası ile Antalya'ya bağlanan Alanya'nın bütün gelirleri Büyükşehir Belediye Başkanlığı kasasına gidiyor. Alanya'nın MHP'li Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, " iki ayda 13 trilyon lira gelirimiz yasa gereği Antalya'ya gitti . Alanya'ya bir kuruşu dönmedi. Ama biz hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirmeye çalışıyoruz" dedi.

İşçi Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Zeliha Daşıyıcı, İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu, İlçe Saymanı Mehmet Demiryürek ve ilçe yönetim kurulu üyesi ve Öncü Kadın Başkanı, Gazeteci Hale Koper, 30 Mart yerel seçimleri ile belidye başkanı koltuğuna oturan MHP'li Adem Murat Yücel'i makamında ziyaret ettiler ve hayırlı olsun dileklerinde bulundular. 
AKP hükümetinin çıkardığı Büyükşehir Yasası ile belde belediyeleri ve köy muhtarlıkalrı kapanan Alanya'da , ilçede koordinatör sistemi kurarak ikinci bir yönetim anlayışı getirmeye çalışan AKP'li Büyükşehir Belediyesi , Alanya'nın başta su olmak üzere hemen hemen bütün gelirlerine el koymuş durumda. 
İşçi Partisi Alanya İlçe yöneticileri ile görüşen MHP'li Başkan Adem Murat Yücel, " Ben başkanlık görevini devraldığım son iki aylık süreçte aylık 2,5 tirilyonu su bedeli olmak üzere, diğer gelirlerle birlikte atlık 6,5 tirilyon lira gelir Antalya Büyükşehir Belediyesine gitti. Toplam 13 tirilyon lira paramız Antalya'ya gitti ama bize bir kuruş dönüşü olmadı. Sonuç ne olur bilemem ama şu anda mevcut imkanlarla ihtiyaç ve yatırım alanı kat kat büyüyen Alanya'ya hizmet vermeye çalışıyoruz" dedi. 
İşçi Partisi Alanya İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu'da böyle bir uygulamaya anlam veremediklerini ifade edip, kamuya hizmet anyalışı ile yola çıkılması gerektiğini ve bu anşamda hizmet verilmesi gerektiğini ifade ederek " Hem Alanya'nın gelirlerine el koyuyorlar hemde koordinatör atayarak paralel yönetim biçimi oluşturup halkın seçtiği belediye yönetiminin hizmet vermesini engellemeye çalışıyorlar, bu zihniyeti kınıyoruz ve hukuksal boyutta her zaman yanınızda olduğumuzuda belirmek isteriz" dedi.  
ZEKİ DEMİR / ALANYA

Alanya Siyaset
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak