Saat Yükleniyor...
Engelli bireylere işe hazırlık eğitimi
Tarih : 2016.12.16  15:37:30
Engelli bireylerin işe hazırlık eğitimi alanya’da yapıldı

ENGELLİ BİREYLERİN İŞE HAZIRLIK EĞİTİMİ ALANYA’DA YAPILDI

Engelli bireylerin istihdamının artırılması için Teknik Yardım Projesi’nin işe hazırlık eğitimi ayağı Alanya'da tamamlandı.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, sözleşme makamının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yararlanıcısının ise Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümü’nün olduğu, Engelli Bireylerin İstihdamının Artırılması İçin Teknik Yardım Projesi’nin işe hazırlık eğitimi ayağı Alanya'da tamamlandı.

EĞİTİMİN VERİLDİĞİ TEK İLÇE ALANYA

Alanya Belediyesi tarafından desteklenen işe hazırlık eğitimi, projenin Antalya İl Sorumlusu ve aynı zamanda Alanya Belediyesi Uzman Fizyoterapisti Erdem Demir eğitmenliğinde çeşitli engel gruplarından 19 kursiyer ile tamamlandı. Kursiyerler 7 Pilot bölge arasında tek ilçe olan Alanya'da böyle faydalı bir projenin içinde olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, Alanya Belediyesi’nin bu tarz sosyal ve eğitsel projelere destek vermesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

KURSİYERLERE AVRUPA BİRLİĞİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLDİ

Uzman Fizyoterapist Erdem Demir, eğitim boyunca kursiyerlere çeşitli aktivitelerle nasıl iş aranacağı, nasıl cv hazırlanacağı, iş hayatında engellerini nasıl yönetebilecekleri gibi çeşitli konularda bilgiler verdi.

Tosmur Sunprime C Lounge Otel’deki eğitim sonunda kursiyerlere Avrupa Birliği’nden onaylı sertifikaları verildi.

Düğün Dernek
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak