Saat Yükleniyor...
Anne Adaylarıyla Buluştu
Tarih : 2016.12.20  12:42:18
Yaşam Bankası İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda Anne Adaylarıyla Buluştu

Yaşam Bankası, 16-18 Aralık tarihleri arasında Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve yılın en trend buluşması olan İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda her yıl olduğu gibi anne adaylarıyla buluştu. Bu yıl 5.si düzenlenen İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’nda Yaşam Bankası da anne adaylarına kordon kanı saklanmasına yönelikbilgiler aktararak bilinçlenmelerine katkıda bulunduAnne adaylarının yoğun ilgi gösterdiği fuarda, Yaşam Bankası FamiCordGroup Yetkilisi Serdar Burku, “Yıl boyunca kordon kanının önemine ve bilinç düzeyinin artırılmasına yönelik birçok etkinlik düzenledik. Bu tür etkinlikler bize anne adaylarıyla yüz yüze gelerek,geleceğin tedavi seçeneği olan kordon kanı saklanması konusunda bilgi verme imkanı sunuyor. Yaşam Bankası olarak ailelerin kordon kanıyla ilgili öğrenmek istedikleri ve merak ettikleri soruları yanıtlamak için fuarda anne adaylarıyla buluştuk” dedi.
FamiCord Grup Uluslararası Pazarlama Müdürü AndrzejBednarski IBS Anne Bebek Çocuk Fuarı için geldiği İstanbul’da Yaşam Bankası Standında yaptığı açıklamada ‘’ Türkiye bizim için çok önemli, yeni ve potansiyel bir pazar. Burada hızla farkındalığın geliştiğini görüyoruz.  Değişik ülkelerde hizmet verdiğimiz için tecrübe ve deneyimlerimiz sayesinde Türkiye’de organizasyonumuz tanınıyor. Tüm hamileler ve anne adayları böyle bir fırsatın olduğu konusunda bilgilendirilmeli, bilinçlendirilmeli. Ben de bir babayım.  Kordon kanı sadece bir defaya mahsus doğum anında alınabilecek bir kök hücre kaynağı. Hayatta bazen fırsatları kaçırırsınız bunu telafi etmek zordur bu yüzden anne ve babalara diyoruz ki lütfen beklemeyin ve geç olmadan bu şansı kaçırmayın, yakalayın’’ dedi.
Editöre not:2002 yılında Ankara’da kurulan Yaşam Kordon Kanı Bankası, 2013 yılında Polonya Kök Hücre Bankası FamiCordGroup çatısı altında faaliyet göstermeye başladı. Avrupa’nın en büyük 2’nci kordon kanı bankasına sahip olan ve 20 ülkede faaliyet gösteren FamiCord’da 130 binden fazla kordon kanı saklanıyor. Doğum sırasında bebeğin göbek bağı kesildikten sonra doktor tarafından alınan kordon kanı özel şartlar altında koruma altına alınıyor ve 80’den fazla hastalığın tedavisinde kullanıyor.

Gündem
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak