Saat Yükleniyor...
Firmalardan ‘yüzde100 TÜRKİYE’ye büyük ilgi’
Tarih : 2016.12.26  10:51:58
yüzde100 TÜRKİYE’ kampanyasını değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu TBFGenel Başkan Yardımcısı ve Tüketici Güvenliği Derneği TGDERGenel Başkanı Murat Köse; ‘firmaların kampanya başvuruları başladı’ dedi.

TüketiciGüvenliği Derneği TGDERGenel Başkanı Murat Köse konu ile ilgili şu açıklamayı yapmıştır: 

 

Tüketici Güvenliği Derneği ile birlikte onbeş tüketici örgütünün üyesi bulunduğu Tüketici Birliği Federasyonu tarafından, ülke ekonomisinin güçlendirilmesi ve bugünlerde ülkemize yönelik ekonomik darbe girişimini boşa çıkartmak amacıyla başlatılan ‘yüzde100 TÜRKİYE’ kampanyası büyük ilgi görmektedir.

 

‘yüzde100 TÜRKİYE’kampanyasının kamuoyuna duyurulmasının ardından birçok firma, kampanyada yer alma konusundaki isteklerini örgütümüze iletmiş bulunmaktadırlar.

 

Bilindiği üzere Tüketici Birliği Federasyonu tarafından, ‘yerli malı’ olarak; ülkemiz coğrafyasında, insanımızın emekgücünün yoğun olduğu ve/veya nihai katma değerin yüzde 50’sinin ülkemizde eklendiği, tüketici haklarına, çevre ve insan sağlığına duyarlı, ülkemize katma değer bırakan her türlü mal ve hizmet kabul edilmektedir.

 

Kampanyada yer almak isteğinde bulunan firmaların istekleri başvuruları incelenmekte olup bu tanıma uygun mal ve hizmetler, kısa bir süre sonra ‘yerli malı’ olarak kamuoyuna duyurulacak, firma ürünlerinin tanıtım ve etiketlerinde kampanya logosunun kullanımına izin verilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

Bu şekilde gerçekleştirilecek sosyal etiketleme çalışması ile hem tüketicinin yerli malı tercihine ilişkin algısı sağlanacak, hem de kampanyada yer alan firmalar bakımından farkındalık oluşacaktır.

 

Ekonomide kurtuluş savaşı için şimdi ‘yüzde100 TÜRKİYE’ zamanı.

 

Murat Köse

Tüketici Birliği Federasyonu TBF Genel Başkan Yardımcısı

Tüketici Güvenliği Derneği TGDER Başkanı

05425068626

 

 

 

Firmaların Kampanya Başvuruları için…

 

Tüketici Birliği Federasyonu

Genel Başkanlığı’na,

 

Aşağıda bilgileri verilen firmamızın ‘yüzde100 TÜRKİYE’ kampanyası kapsamında, belirtilen ürünlerinin ‘yerli malı’ olarak tanımlanarak, kamuoyuna duyurulmasını, kampanya logosunun kullanımına izin verilmesini dileriz.

 

İsim, kaşe, imza

 

 

 

 

 

 

Firma İsmi                           :

Ticari Unvan                        :

Adres                                     :

Faaliyet Alanı                      :

Vergi Dairesi ve No            :

Ürün İsim ve Markalar      :

Gündem
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak