Saat Yükleniyor...
Huzur Uygulaması
Tarih : 2017.01.31  14:59:59
Huzur ve Güvenliğinin Sağlanması Amacıyla Antalya’da Huzur Uygulaması Yapıldı

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE

Ülkemizin güvenlik ve asayişini temininde mesai mefhumu gözetmeden her türlü zor şart altında canı pahasına görev yapan Emniyet Teşkilatı; 28 Aralık akşamı yurt genelinde eş zamanlı olarak, saat 19.30-21.00 saatleri arası sabit yol uygulaması, 21.30-23.30 saatleri arasında ise stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşlarımızın yoğunlukla bulundukları umuma açık yerlerde “Türkiye Güven Huzur Operasyonu (2)” gerçekleştirmiştir.

 

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulamaya İlimizde Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Uyuşturucuyla Mücadele, Deniz ve Havacılık Şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerimizden de personel takviyesi ile toplam; (2.116) personel, (226) ekip, (1) helikopter, (1) deniz aracı, (8) dedektör polis köpeği katılmıştır.

 

Şehir giriş/çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen (80) hassas nokta ve (1.639) araçta, şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılan uygulamaların sonucunda; (8.259) kişi sorgulanmış, arandığı tespit edilen (10) kişi yakalanmıştır.

 

Uygulama esnasında ele geçen malzemeler, (4) adet av tüfeği, (33) adet mermi, (2) adet kesici delici alet, (2) adet kurusıkı tabanca, ele geçirilerek (5) kişi gözaltına alınmıştır.

 

 (1.639) adet araç kontrol edilmiş, (104) adet araca cezai işlem uygulanmış ve (21) adet araç trafikten men edilmiştir.

 

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız aynı kararlılıkla bundan böylede devam edecektir.

Akdeniz Haber
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak