Saat Yükleniyor...
İNTERNETTEN SATIŞ VE DOLANDIRICILIK
Tarih : 2015.10.08  17:22:43
İnternet üzerinden ürün satışı ilanı vererek, sattıkları ürünleri göndermeyen ve bu şekilde 1 Milyon TL haksız kazanç elde eden 4 Şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yakalandı.

07 Ekim günü Muratpaşa İlçesindeki bir banka şubesinde şüpheli bir şahsın hesabına sürekli para yatırıldığı, yapılan işlemlerin şüphe arz ettiği ve dolandırcılık olayı olabileceği ihbarını değerlendiren Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, banka içerisinde ve çevresindeki şüpheliler N.G., H.Y., T.C., ve M.B. yakalandı.

 

Şüphelilerin hesap hareketleri incelendiğinde, şüphelilerin hesaplarına çok sayıda vatandaşın para yatırdığı tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince irtibat kurulan vatandaşlar yapılan görüşmelerde, internet sitesinde ürün satışı ilanı gördüklerini, ürünü satın almak için internet sitesinde belirtilen iletişim numarası ile görüştüklerini, kendilerine verilen hesap numarasına ürünün bedelini yatırdıklarını, ürünün ücretini ödemelerine rağmen ürünün kendilerine gönderilmediğini, dolandırıldıklarını ifade ettiler.

 

Bir çok bankada hesap numaralarının olduğunu, bu hesap numaralarına çok sayıda vatandaşın para gönderdiğini ifade eden şüphelilerin, çeşitli illerde dolandırdığı ve 1 Milyon TL haksız kazanç elde ettikleri mağdurların tespitine yönelik çalışmalar devam ediyor.

 

Olayla ilgili yakalanan şüpheliler haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.

Alanya Asayiş
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak