Saat Yükleniyor...
Alanya Belediye Meclisi Toplandı
Tarih : 2014.05.07  13:30:07
30 Mart yerel seçimlerinin ardın göreve başlayan Belediye Meclisi, ikinci toplantısını Başkan Adem Murat Yücel başkanlığında bugün yaptı.

30 Mart yerel seçimlerinin ardın göreve başlayan Belediye Meclisi, ikinci toplantısını Başkan Adem Murat Yücel başkanlığında bugün yaptı. Belediye Başkanı Yücel’in, açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Yücel, “Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşmeler yaptık. Yaptığımız istişarelerle Alanya’yı daha ileriye götüreceğimizden eminim. Göreve başladığımız yaklaşık bir ay 2  günlük süre içinde meclis üyelerimiz  ile vatandaşlarımızın gösterdiği  nezaket, sabır ve anlayışa teşekkür ederim”  dedi.

Başkan Yücel’in konuşmasının ardından gündem maddelerine geçilerek, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen talepler  komisyona havalesi edildi. Başkan Yücel, Belediye Başkan Yardımcılığına atanan Adem Er ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevine başlayan Murat Satı ile ilgili  de meclise bilgi verdi.

MURMANSK  OBLASTI’NIN KARDEŞLİĞİ OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Rusya’nın Murmansk Oblastı şehrinin kardeşlik talebi oybirliğiyle kabul edildi. Alanya’nın tarih, kültür, eğitim, spor, turizm ve ekonomi alanlarında işbirliği yaptığı kardeş şehirlerden Rusya’nın önemli liman kenti Murmansk’la da kardeşlik ilişkilerinin devam ettirilmesi için meclis üyelerinin görüşleri alındı. Tüm resmi işlemlerin tamamlandığını belirten Başkan Yücel, Murmank’ın  kardeşlik talebini Meclis Üyelerinin oylarına sundu.

AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİNDE, ALANYAYI TEMSİL EDECEK MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

Alanya Belediyesi’nin de üye olduğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nde Alanya Belediyesi’ni temsil edecek meclis üyeleri belirlendi. Melike Nazifoğlu, Nefise Develioğlu ve Gökçen Nazifoğlu asil üye, Mehmet Ali Tekin ise yedek üye olarak belirlendi. Buna göre mecliste grubu bulunan her üç partiden de birer meclis üyesi temsilci olarak seçildi.

MECLİSE TATİL YOK

5393 sayılı Belediye Kanununun 20.maddesi gereğince, Belediye Meclisinin 1 aylık tatile, yılın hangi ayında gireceğinin tespitinin görüşülmesi sırasında  söz alan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Tatil yok, hizmete devam”  dedi. Yücel’in bu önerisine gruplardan tam destek geldi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

İHTİSAS KOMİSYONLARI KURULACAK

Hizmetlerin daha çabuk ve daha yaygın hale getirilmesi için önerilen ihtisas komisyonlarının kurulması için gruplar bir dahaki meclis toplantısına kadar hazırlık yapacaklar. 5’er kişiden oluşacak ihtisas komisyonları,  ihtiyaçlara göre belirlenecek. İlk etapta önerilen Kültür ve Turizm Komisyonu ile Tarım ve Hayvancılık Komisyonu kurulması önerisiyle ilgili ise meclis üyeleri çalışmalara başladı.

YÜCEL, KIRSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ MÜJDESİNİ VERDİ

Belediye Başkanı Yücel, toplantı sonunda yaptığı açıklamada kırsal kesimlere hizmetlerin daha kaliteli ve zamanında ulaştırılabilmesi için ise 5 kişiden oluşacak Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün kurulacağı müjdesini verdi.

Toplantı dilek ve temennilerden sonra kapatıldı.

Alanya Siyaset
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak