Saat Yükleniyor...
TELEFON DOLANDIRICILARINA SUÇÜSTÜ
Tarih : 2015.12.02  11:44:03
Antalya’da 2 Ayrı Telefonda Dolandırıcılık Olayının Şüphelisi Yakalandı

Kendisini Telefonda Cumhuriyet Savcısı/Emniyet görevlisi olarak tanıtarak 3 kişiyi dolandırmaya çalışan bir şüpheli, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyon ile yakalandı

 

Asayiş Şube Müdürlüğüne müracaat ederek kendisini telefonda Cumhuriyet Savcısı/Emniyet görevlisi olarak tanıtan şahıslarca dolandırılmak istendiklerini beyan eden N.T. ve R.T. isimli vatandaşların şikayetleri üzerine olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince çalışma başlatıldı.

 

Yapılan çalışmalar sonucunda ilimizde 25 Kasım günü müşteki Ü.D.’nin de benzer yöntemle dolandırılması olayının şüphelisi A.K. nin bu olayında şüphelisi olduğu tespit edildi ve yapılan operasyonla A.K. suçüstü yakalandı. Yakalanan şüpheli 01 Aralık günü adli makamlara sevk edildi.

 

Antalya Emniyeti; “Zaman zaman hazırlanan yayın ve broşürler ile vatandaşlarımızı çeşitli dolandırıcılık suçlarına karşı uyararak, vatandaşlarımızın farkındalığını arttırmaya çalışıyor. Vatandaşlarımız bu tarzda telefonla kendisini kamu görevlisi polis, asker, hakim ve savcı olarak tanıtan ve size suç isnaat eden, telefonunuzun sim kartının kopyalanarak terör örgütleri tarafından kullanıldığını söyleyen, belirli adresleri göstererek buralara operasyon yapılacağı ile ilgili para ve benzeri altın bıraktırılarak şüpheli şahısların yakalanacağını söyleyen, şüpheli ve şüphelilere inanılmaması, bu tür olayların dolandırıcılık olayı olduğu ve en yakın kolluk kuvvetlerine gitmeleri veya 112’yi arayarak bilgi vermeleri gerektiği” konusunda vatandaşları bir kez daha uyardı.

Alanya Asayiş
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak