Alanya Haber Yatırımcı Arıyor. Alanya Haber Sitesi http://www.alanyahaber.com haber sitemizi satın almak istiyorsanız mustafa@alanyanet.com veya 0 5345427277 telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz Unutmayın ! İnternet En hızlı geri dönüşüm sağlayan yatırımdır ! Projeniz sağlam bir isimle değerine değer katacaktır

Yeni Dönem Bilmecesi

Yeni Dönem Belirsizliğine Saadet partisinden eleştiri
Yeni Dönem Bilmecesi

Çin’e gidiyoruz.Yeni Dönem. Amerika’ya gidiyoruz. Yeni dönem. Kongre yapıyoruz. Yeni dönem. Başbakanı Başkan vekili yapıyoruz. Yeni dönem. Ülkemize bir getirisi var mı? Hayır. Prangalar parçalandı mı? 16 Nisan da evet. Ekonomi uçtu mu? Hayır. Terör bitti mi ? Hayır. Şehit haberleri duymuyor muyuz? Maalesef hayır.

     İşte yeni dönem getirileri. Rusya ya gidiyoruz. Kotaların kaldırılması için pazarlık yapıyoruz. Kota lar kaldırılmadığı gibi üstüne üstlük et ithal antlaşması yaparak dönüyoruz.  Amerika ya gidiyoruz. Koskoca dünya liderimize sadece 20 dakika görüşme süresi veriyorlar. Masa da sorunlar ve çözüm-leri olması gerekirken biz dünya liderimizin Trump karşısında ayak ayak üstüne atıp oturacağını yani artistlik yapacağını konuşuyoruz. Trump ta dedi ki sen bırak FETÖ yü, Fetö den tutuklu papazı önce bir sal dedi. Gündeme Türkiye nin bir bürokratı olan Halk Bankası Müdür Yardımcısı nın iadesi geldi mi bilmiyoruz. Yine Trump dedi ki selefim Obama gizli yapıyordu. Ben açık ve net adamım. Darılma gücenme olmasın. Benim ve uşağı olduğum İsrailin vazgeçilmezi BOPun taşeronu YPG ye ben açıktan silah veriyorum ve vermeye devam edeceğim. Ve göreceksiniz ki iki gün sonra İsrail e gideceğim. Ağlama duvarının dibinde başında kippası ile dua eden görev başında ki ilk ABD Başkanı olacağım dedi ve yaptı da.

     İşte yeni dönemin getirileri. Anayasa değişikliklerinin yürürlüğe  gireceği  2019 a kadar OHAL devam edecek, o zamana kadar fiilen başkanlık yapacağım. Nereye gideceğimi, ne yapacağımı kimseye sormayacağım. İstediğim yere gideceğim. İşte karşınızda Türkiye’nin tek temsilcisi. Gelin istediğiniz anlaşmaları yapalım diyeceğim. Çünkü bundan sonra sorgu sual yok diyecek.  Ülkemde tek doğru var. O da benim düşüncelerim. Doğru benim ve benim gibi düşünenler. Aman ha farklı düşünmeyin ve yanlış yapamayın. Yoksa bir yolunu bulur, kitabına uydurur size zarar verebiliriz. Tıpkı 80 yaşındaki 40 yıllık muhtarı ve çevresindeki 4 muhtarı hayır oyu verdikleri için görevden aldığımız gibi. Buradan Alanya daki muhtarlarımıza da sesleniyorum. Aman ha yanlış yapmayın. Başınıza kötü şeyler gelebilir. Çünkü her an gözetim halindesiniz. AKP ilçe teşkilatı ile iyi geçinin. Emirlerini iyi yerine getiriniz.

     Bugünlerde diğer ilçelerle birlikte Alanya mızın da il olması konuşuluyor. Muhtemel ki yıl sonunda yapılacak erken genel seçim öncesi AKP nin yapabileceği son seçim yatırımı. Yoksa elde avuçta bir şey kalmadı. Alanya nın il olmasını, il olması gerektiğini  ta baştan beri yüksek sesle dile getiren tek parti Saadet Partisidir.  Buradan AKP ilçe teşkilatına sesleniyorum. Alanya nın il olması bir takdir, bir önem verme değil, bir hakkın sahibine teslimidir. Eğer il olursak ortaya çıkarak böbürlenip caka satmayın. Geçmişte yapılanmayanı biz yaptık demeyin. Eğer samimi olsaydınız bunu yıllar önce yapardınız. Eğer yaparsanız bu sadece bir seçim yatırımı başka bir şey değil. Ama biz yine de teşekkür ederiz.

     Ayrıyeten 2019 dan önce il olursak bundan Alanya lılar olarak çok daha memnun olacağız. Çünkü Antalya yı kazandığından 2014 den bugüne Antalya BŞB ni 8 kat borçlandıran Menderes TÜREL in borç yükünden de kurtulmuş oluruz. Alanya lılar olarak çok yüksek su faturaları, ilan reklam ve ÇTV leri ile karşı karşıya kalmayız.

     Cumartesi günü ilk gününü ifa edeceğimiz Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diler, ülkemiz için feyiz ve bereketli olmasını temeni ederim. Ama bu ramazanı yeni dönemin getirisi olarak maalesef etsiz geçireceğiz herhalde. Çünkü konuşulan fiyatlara mevcut ekonomimizle et alıp yiyemeyiz. Sadece kasap vitrinlerinde seyrederiz. Ama sevindirici bir durumda sözkonusu. Bol bol domates ve salatalık yeriz.

     Buradan mülki amirimizin Mahmutlar’a ve Mahmutlar Mahallemizin güvenliğinden sorumlu Jandarma Karakolu Komutanına dikkatini talep ediyoruz. Komutanımız Mahmutlar daki işlenen suçların adliye boyutundan rahatsız. Yakalanan bütün suçlular bir kapıdan girip diğer kapıdan hemen çıkıyor. Ve komutanımızın karşına tekrar çıkıyor. Aynı suç tekrar tekrar işleniyor. İşleyen de yaptıklarının cezasız kaldığını görünce suçunu rahatlıkla işliyor. Sayın kaymakamım. Çöz şu sıkıntıyı. Sizden rica ediyoruz.

 

                                                                                                                                             Mustafa BACAK

                                                                                                                                    Saadet Partisi İlçe Bşk.Yrd.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!