Saat Yükleniyor...
ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET
Tarih : 2016.01.31  11:46:56
Saadet partisi heyeti Alaaddin Keykubat üniversitesi Rektörü sayın Ahmet Başpınarı makamında ziyaret etti: Partiden yapılan o açıklama :

"Alaaddin Keykubat üniversitesi Rektörü sayın Ahmet Başpınarı makamında ziyaret ettik .kendisinden üniversiteyle ilgili bilgileri aldık ,fikir alışverişinde bulunduk .Saadet partisi olarak her zaman yanınızda olduğumuzu ifade ettik.Allah kendilerinden razı olsun.Alanyamız hızla büyük bir üniversite şehri  haline geliyor. bünyesinde önemli bölümleri bulundurmakla  birlikte Gazipaşa ve aksekideki meslek yüksek okullarını da bünyesinde toplayan  Üniversitemiz şu an cikcilli de kurulması düşünülen Kampüs te   faaliyete geçtiği takdirde   mevcut 6000 olan öğrenci sayısı  ileride 10 bin ,20 bin olacaktır.  Bu durum Alanya ya madden artı bir değer kazandıracaktır.Saadet partisi olarak Alanyamız da ve ülkemizde  hem madden kalkınma hem manen kalkınma olabilmesi için mutlaka her ile ,her ilçeye bir Teknik Üniversite ,bir genel üniversite bir de İlahiyat fakultesi açılması mecburidir. bununla birlikte DPT(Devlet planlama teşkilatı ) aktif hale getirilerek her ile,her ilçeye  bir ay,iki ay zaman ayırıp buralarda gerekli AR-GE çalışmalarını yapıp buraya şu fabrika yapılmalı,şu üretim tesisi yapılmalı diyerek bununla ilgili çalışmalar hızlandırılmalıdır. Bir yandan da sanayimizin güçlendirilmesi için  ileri teknolojiye geçmesi için mevcut üniversitelerimizle ,fabrikalarımız ,üretim tesislerimiz sürekli bilgi alışverişi yapmalıdır.Ülkemiz ithalatla büyüyen değil ,üreterek büyüyen bir ülke olmalıdır. Alanyamız bacasız sanayi olmaktan kurtarılmalıdır.sadece turizm kenti olmak değil ,turizmi etkilemeyecek şekilde bir fabrikamızın da olması elzemdir bu bağlamda Saadet partisi olarak her konuda rektörümüzün yanında olduğunu kendilerine ifade ettik. Allah kendilerinden razı olsun"

Alanya Siyaset
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak