Saat Yükleniyor...
Alanya’da Alışveriş Var
Tarih : 2016.12.20  15:29:43
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile Antalya Tanıtım A.Ş.’nin birlikte düzenlediği ‘Alanya’da Alışveriş Var’ projesinin talihlilerine hediyeleri 20 Aralık 2016 Salı günü törenle verildi.

Törende konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Alanya’mızın ekonomisini canlandırmak için elimizi taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz. Alanya’da Alışveriş Var kampanyamız büyük ilgi gördü. Toplamda 95 milyon katılım hakkı elde edildi” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Alanya- Gazipaşa Havalimanı İşletme Müdürü Cengiz Aşıklı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Arif Gülşen, Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Bakkallar Odası Başkanı Veliddin Yenialp, Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Alataş, Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, Metal İşleri Odası Başkanı Kerim Taş, Elektrikçiler Odası Başkanı Tuğran Sağlamel, Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Kerim Gökçeoğlu, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, ALTSO Meclis Üyeleri ve çekiliş sonucunda hediye almaya hak kazanan talihliler katıldı.

Hediye teslim töreninde konuşan Başkan Şahin, Alanya’nın geçtiğimiz yıl ekonomik zorluklarla boğuştuğunu hatırlatarak, ALTSO olarak zorluklara proje üreterek çözüm aradıklarını söyledi. 
Başkan Şahin, “Geçtiğimiz yıl özellikle Rusya uçak krizinden sonra baş gösteren sorunlar oldu. Rus pazarından gerekli verimi alamayan Alanyamız'da ekonomik zorluklar yaşandı. Biz de bu süreçte oda başkanlarımızla bir araya gelerek acil önlem planları yaptık, yerel yönetimlerden mevzuat çerçevesinde vergi kolaylığı istedik. Hükümetimizle bakanlarımızla iletişime geçtik. Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun önderliğinde bakanlarımızla görüştük. Bakanlarımızla yaptığımız görüşmelerde yakıt desteğinden, SGK indirimine kadar birçok öneride bulunduk. SGK indiriminde hükümetten destek istedik kışın açık olan dükkânlarımız için. Kamu çalışanlarına iç piyasayı canlandırmak için faizsiz kredi verilmesi önerisinde bulunduk. Bunun yanında kamu çalışanlarının izninin yılbaşından belli olması gerektiğini herkesin bu şekilde plan yapabileceğini söyledik. Alanya’mızda yaşayan Rus vatandaşlarla kahvaltılı istişare toplantısında bir araya geldik. Onlardan memleketlerine gittikleri zaman Alanya’mızın güzel bir yer olduğunu anlatmalarını istedik. Üyelerimiz için ‘Kırtasiye malzemesi kırtasiyeden alınır’, ‘Esnafına sahip çık’ gibi kampanyalar düzenledik. Bizim misyonumuz her zaman koordinasyon, uzlaşı ve birlik beraberlik oldu” dedi.

ŞAHİN: “95 MİLYON KATILIM OLDU”

Başkan Şahin, “2016 yılında yapmayı hedeflediğimiz faaliyetlerden olan ve 01 Haziran – 16 Ağustos tarihleri arasında 77 gün süren Alanya’da Alışveriş Var Kampanyası ile durgun ekonomiyi canlandırmak istedik. Kampanyamıza toplamda 95 milyon katılım oldu. Çeşitli zorluklarla boğuşan üyelerimizin bir nebze olsun nefes almasını istedik. Proje kapsamında yapılan çekilişin sonucunda şanslı katılımcılara 7 Peugeot 301 otomobil, 7 televizyon, 7 tablet, 7 klima, 77 bisiklet, 777 Alanyaspor forması hediye edildi. Çekilişte hediye almaya hak kazanan bütün talihlilerimizi tebrik ederim ” diye konuştu.

Alanya Ekonomi
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak