Saat Yükleniyor...
Korkuteli alt yapısına 52 milyonluk yatırım
Tarih : 2017.01.21  12:02:08
Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Korkuteli’nin alt yapısına 3 yılda 52 milyon 103 bin TL yatırım yaptı. Mahallelerin yıllardır süren içme suyu sorunlarını bir bir çözen ASAT, arıtma ve kanalizasyon yatırımları ile ilçenin geleceğinide koruyor

Korkuteli’nin biriken alt yapı sorunlarını çözmek için seferber olan ASAT Genel Müdürlüğü, yatırımları ile 3 yılda fark yarattı. Korkuteli halkına kesintisiz ve yeterli su sağlamak için çalışmalarını yoğun olarak sürdüren ASAT, 22 mahalleye 92 kilometreiçme suyu şebeke hattı kazandırdı.İçme suyu projeleri için 35 milyon lira harcandı.

GELECEĞE YATIRIM

Korkuteli’nin alt yapı sorunlarını çözerek, daha yaşanabilir bir ilçe yapmak için kolları sıvayan ASAT, 14 milyon 245 bin lira bedelle 68 kilometrelik kanalizasyon hattı döşedi. İmrahor, Yenimahalle, Uzunoluk, Aşağıpazar, Küçükköy,Karşıyaka, Kargalık, Alaaddin mahalleleri kanalizasyonla tanıştı.

TEMİZ BİR GELECEK

ASAT, gelecek nesillere temiz bir çevre, temiz bir Korkuteli bırakmak için, 3 milyon 300 bin lira yatırım bütçesiyle Korkuteli Atıksu Arıtma Tesisini de ilçeye kazandırdı. 3 yılda Korkuteli’nin içme suyu, kanalizasyon ve arıtması için toplam 52 milyon 103 bin liralık yatırım yapan ASAT’ın çalışmaları ilçe halkının takdirini topladı.

Akdeniz Haber
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak