Saat Yükleniyor...
Budak’tan Konyaaltı Sahili Ve 100. Yıl Çağrısı
Tarih : 2017.02.02  11:55:55
Konyaaltı Sahili Antalya’ya Özgün Bir Modelle Halka Kazandırılmalı. 100. Yıl Alanı Antalya’nın Nefes Alanı Olmalı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Konyaaltı Sahili ve 100. Yıl spor kompleksi alanında ikinci ihalelerinin de sonuçsuz kaldığına dikkat çekerek, “İki ihalenin de  ikinci kez sonuçsuz kalması Antalya halkının yararınadır. Şimdi yapılması gereken daha fazla zaman kaybedilmeden bu iki alanın, özgün projelerle Antalya halkına kazandırılmasıdır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yaptığı yazılı açıklamada, Konyaaltı Sahili’nin özel sektöre verilmesiyle ilgili ikinci ihaleden sonra, 100. Yıl alanının satışıyla ilgili ikinci ihaleye de teklif verilmediğini belirtti. “İki ihalenin ikinci kez sonuçsuz kalması Antalya halkının yararınadır” diyen Budak, iki alanda da alternatif projelerin Antalya halkının ortak aklı ve katkısıyla gerçekleştirilebileceğini belirtti.

SAHİLE ÖZGÜN MODEL

Antalya Büyükşehir Belediyesi yönetiminin, geçmiş dönemde sıklıkla Konyaaltı Sahili’nin ücretsiz olacağı yönünde açıklamalar yaptığını, bir dönem sahile ‘Ücretsiz Konyaaltı Plajı Antalya’ya iyi gelecek’ tabelaları dikildiğini hatırlatan Budak, “Antalya Büyükşehir Belediyesi, özelleştirme inadını,  ihale inadını sonlandırmalı ve Konyaaltı Sahili’nin bir yıl daha, Antalya’ya yakışmayan şekilde kalmasına izin verilmemelidir. Mimarlar Odası’nın yarışmasıyla ortaya güzel bir proje çıktı. Bu projenin uygulanmasına herkes onay veriyor. Şimdi ihalelere teklif verilmemesi, Antalya halkının yararına bir sonuç doğurmalıdır. Antalya’nın dinamikleri ile adını sahilden alan Konyaaltı Belediyesi ile bir araya gelinip özgün bir model ortaya konabilir. Hem projeyi yaşama geçirecek hem de sahili  Antalya halkına kapatmayacak bir model yaşama geçirilebilir. Antalya’da 640 kilometrelik sahilde Antalyalıların ücretsiz denize girebileceği bir alan kalmadı. Konyaaltı Sahili bu amaçla korunmalıdır. Böylece Antalya’ya nefes aldıracak bir proje yapılmış olacaktır” dedi.

NEFES ALANI

            Antalya halkının 100. Yıl Spor Kompleksi alanın betonlaştırılması ve ranta teslim edilmesine karşı çıktığını kaydeden Budak, “Antalya’nın yeni AVM’lere yeni beton yığınlarına değil, yeni nefes alanlarına, kültür, sanat alanlarına ihtiyacı var. Antalya Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi ve tarihi dokusuyla, doğal güzellikleriyle milyonları kendine çekiyor. Bu katkının sürmesini, insanların Antalya’da keyif alarak yaşamasını, Antalya’yı daha fazla betona boğarak sağlayamayız. Güzel çirkini kovar. Güzel örnekler ne kadar çoğalırsa çevresi de ona uyar. 100. Yıl Alanı, Antalya’ya nefes olabilecek güzel bir projeyle Antalya halkına kazandırılabilir” diye konuştu. 

Akdeniz Haber
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak