Saat Yükleniyor...
3 yılda toplam 104 bin 572 parça kıyafet
Tarih : 2017.03.01  17:48:47
Gönül pınarı’ndan 3 yılda 104 bin parça kıyafet ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

Alanya Belediyesi Gönül Pınarı, yardımsever vatandaşların bağışladığı kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Saray Mahallesi Abdullah Doğan Sokak’taki yerinde hizmet veren Gönül Pınarı’ndan 3 yılda toplam 104 bin 572 parça kıyafet ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

MAĞAZA HER YAŞ GRUBUNUN İHTİYACINI KARŞILIYOR

Gönül Pınarı, bebek, çocuk, bayan ve erkek reyonlarıyla her yaş grubundaki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor. Mağazaya uğrayan ihtiyaç sahipleri bedenlerine göre ayrılan kıyafetleri reyonlardan rahatlıkla seçebiliyor. Bebek giysilerinden, gelinlik ve damatlığa, yazlıktan kışlığa, blue jeanden ayakkabıya her türlü ihtiyaca cevap verebilen mağaza, gönüllülük esasıyla hizmetlerini sürdürüyor. Merkeze uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlarında ayağına giderek kıyafet yardımı yapan Alanya Belediyesi Gönül Pınarı Mağazası, hayırseverlerin yapacağı yardımları bekliyor.

MEDİKAL VE EV EŞYASI DA KABUL EDİYOR

Vatandaşların ve mağazaların bağışladığı kıyafetleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturan Gönül Pınarı, medikal malzeme ve ev eşyalarını da kabul ediyor. Beyaz eşyalarını, mobilyalarını yenileyen, kullanılmayan eşyalarını bağışlamak isteyen vatandaşların, dükkânlarındaki seri sonu ürünleri elden çıkarmak isteyenlerin eşyalarını kabul eden Gönül Pınarı, bu eşyaları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

4 NOKTAYA GİYSİ KUMBARASI KURULDU

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, mağazada her yaş grubuna uygun kıyafetin bulunduğunu vurgularken bağışta bulunan yardımseverlere teşekkür etti. Nurgül; “Yıllık ortalama 3 bin 500 kişiye 30 bin parça kıyafet yardımı yapıyoruz. Hacet meydanı, Cikcilli, Konaklı ve Mahmutlar Mahallesi’nde olmak üzere ilçemizin 4 noktasına giysi kumbaraları kurduk. Buraya yapacağınız yardımlar ekiplerimizce alınarak mağazamıza getiriliyor ve burada ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Alanya halkına bize vermiş olduğu destek için teşekkür ediyoruz.” dedi.

BAĞIŞLAR İÇİN ÇÖZÜM MASASI DEVREDE

Vatandaşların bağışladığı ev eşyalarını yerinde teslim alan Gönül Pınarı, vatandaşı yormadan bağışlanan eşyaları ihtiyaç sahibinin evine direkt ulaştırıyor. Vatandaşların yapmak istedikleri bağışlar için Alanya Belediyesi Çözüm Masası’na ait 444 82 07 numaralı telefon 7/24 hizmet veriyor.

Sivil Toplum
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak