Saat Yükleniyor...
Zeki Demir
Metni küçült
CHP'de değişim şart
Tarih : 2014.08.04  23:42:40

Geçtiğimiz günlerde CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök ve il yöneticileri Alanya'ya gediler. 
Amaç yere seçimler sonrası ilçeleri ziyaret etmek ve 10 Ağustos'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi " çatı adayımız Ekmel beydir, aman haa.. Herkes oyuna ve adayına sahip çıksın, mutlaka sandığa gidip Ekmel beye oy versin. Alanya da da bu yönde bir çalışma komitesi kurulsun, yoğun tempolu bir çalışma yapılsın. MHP ile ittifak halinde çalışıyoruz, meydanı MHP'ye de bırakmadan varlığımızı hissettirelim". 
İl Başkanı bu ve bu cümlelere benzer konuşma yaptı. Geçmiş süreçle ilgili kendisi hakkında üretilen " dedikodulara" cevap verdi. Deniz Baykal'ın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na tam 7 kez " Antalya İl Başkanı Devrim Kök ve ekibini görevden alın" şeklinde yaklaşım ve söylem içinde olduğunu söyledi. Yerel seçimlerde CHP Antalya Milletvekileri , Gürkut Acar hariç hepsinin il örgütünü ve Bükükşehir Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Mustafa Akaydın'ı yalnız bıraktıklarını filan söyledi. 
Mesai günü ve havada inadına sıcak. 60-70 kadar eski tüfek CHP'li ( o ortamdaki yaş ortalaması sanırım 45- 50 arası ) pürdikkat ter ama içinde  Kök'ü dinledi. 
Daha sonra soruları aldı Kök.. 
Ve en önemli soru  eski tüfek yaşını başını almış partililerden geldi. 
" İlçe yönetimi çalışmıyor, parti binasında kimseler yok, yönetim kurulu üyeleri partiye uğramıyor. Acilen bir tedbir alınmalı. İlçe kongresi yapılmalı, acil ve ezzem".
Bu konuşmaları İl Başkanı Devrim Kök'ün yanında oturan İlçe Başkanı Şavkı Türktaş ve diğer yanında oturan Belediye Başkan adayı Şefik Türktaş'da pür dikkat dinliyor..
Kök" Bana bu yönde çok yakınmalar geliyor. İlçe Başkanımız Şevki Türktaş, her ne kadar benim katıldığım kongre yarışında bana destek olmamışsa da bir kırgınlığım dargınlığım yok. İl yönetimi olarak görevdan alma yetkimiz var ama atama yetkimiz yok. Mevcut yönetim Cumhurbaşkanlığı seçimlerinide atlatsın ve akabinde Alanya da ilçe kongresi yapalım. Mevcut başkanımız Şevki Türktaş'ın başkanlığında bir liste ile kongreye gidebiliriz".
Gün boyu devam eden konuşmalar böyle sona erdi. 
Benim aklımda kalanlar ise, Deniz Baykal'ın Devrim Kök'ü görevden alması için tam yedi kez Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na "ricacı" olduğu iddiası, milletvekillerinin yerel seçimlerde bütün Antalya  bölgeini yalnız bırakmaları ve en önemlisi ise Alanya CHP tabanının mevcut ilçe yönetiminden memnun olmadığı ve acilen bir Alanya CHP'de yeniliklerle birlikte bir değişimin şart olduğu... 
Kalın sağlıcakla.

Bu Köşe Yazısı toplam 10513 defa okunmuştur.
Yasal uyarı : alanyahaber.com eklenen köşe yazılarının hukuki ve telif hakları sorumluğunu üstlenmez.Köşe Yazılarının hukiki sorumlulukları ve telif hakları yazarların kendisine aittir. bu konularda yazarla iletişime geçebilirsiniz
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR
Mustafa Çakar
Yazıyorum yazıyorum yazdım
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz ?
İyi
İdare Eder
Kötü
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © 2004.Alanya Haber   | "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır."
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar, Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Kum Sanatı
Alanya Rehber
Alanya Emlak