Asayiş Bölge Manşet 

Şehit Gazi Malül Ailerine İftar Yemeği

Antalya Emniyeti Şehit Aileleri, Gaziler ve Malüller İçin İftar Yemeği Düzenledi

Aziz vatanımızda bağımsız bir hayat sürdürebilmemize imkân sağlayan insanlık onurunu canından aziz bilerek şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş Türk Askeri,  Türk Polisi ve bu uğurda can veren vatandaşlarımız milletimizin haklı gurur kaynağıdır.

Dini ve toplumsal hayatımızda önemli bir yeri olan, yardımlaşma ve dayanışma duygularının daha da güçlendiği Ramazan ayında; ülkemiz için, vatan için ve tüm mukaddeslerimiz için hiç düşünmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıralarını yad etmek, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacı ile; 27 Mayıs günü Aska Lara Otel’de, İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Murat ULUCAN ev sahipliğinde, Antalya Valisi sayın Münir KARALOĞLU, Antalya Protokolü, şehit aileleri, gaziler, malüller ile ailelerinin teşrifleriyle iftar yemeği düzenlenmiştir.

Şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluşan Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN yaptığı konuşmasında; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan rahmet, bereket, dayanışma ve yardımlaşma duygularının daha da güçlendiği on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nda, ülkemiz için, vatan için ve tüm mukaddeslerimiz için hiç düşünmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimizin siz aileleri ve gazilerimiz ile beraber olmanın gururunu yaşıyorum.

Vatanımızın, Devletimizin ve Milletimizin bekası ve şanlı bayrağımızın gönderden hiçbir zaman inmemesi için canlarını vermiş olan kardeşlerimizin aziz hatıralarını yaşatabilmek ve şehitlerimizin kutsal emanetleri siz kıymetli aileleriyle her zaman birlik içerisinde olmak boynumuzun borcudur.

Bizim inancımıza göre şehitlik erişilebilecek en yüksek mertebelerden birisidir. Hepimiz er geç ölümü tadacağız ama böyle bir ölüm istese de herkese nasip olmuyor. Siz şehitlerimizin acılı yakınları, aileleri, çocukları, bu acınızın yanında esasında çok değerli, çok önemli rütbeleri de taşıyorsunuz ve inanıyoruz ki şehitler ailelerine şefaatçi olurlar.

Şehit ve gazilerimiz; bizim için her karışının diyeti kanla ödenen kutsal vatan toprağını paha biçilmez hale getiren ve aynı zamanda millet olarak varoluşumuzun, birlik ve beraberliğimizin, vatan ve bayrak sevgimizin sembolüdür.

Bizler burada huzur içerisinde bu bayrağın altında beraber olabildiysek bugün sizlerin evlatları, çocukları, kardeşleri ve eşleri sayesindedir. Allah tüm şehitlerimize nur içerisinde yatmayı nasip etsin. Sizler devletimizin baş tacı, milletimizin iftiharısınız. Hem yetiştirdiğiniz evlatlarınız hem de şehadet şerbetinden sonra gösterdiğiniz sabır, metanet ve vatana canı gönülden bağlılığınız için bizler sizlere ne kadar hürmet etsek azdır.

Vatan için en kutsal varlığını, canını veren yiğit ŞEHİDİM… Manevi varlığından güç alan bizler, her ne halde olursa olsun, bu vatana göz diken ve dış tüm düşmanlarımızı bertaraf ederek senin emanetini daima yükseklerde taşıyacağız.

Bugün onların geride varisleri olan bu kutlu davayı, bu kutsal bayrağı taşıyan biz ve bizden sonra gelecek olan meslektaşları da aynı inançla, aynı anlayışla hiçbir zaman tereddüt etmeksizin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet payidar olması için canımızı feda etmeye hazır olduğumuzu bu vesileyle bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Bu vesileyle, bizlere üzerinde hür olarak gururla yaşadığımız bu vatanı bırakan, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bekası için canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, hayatta olan tüm Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyor, şehit ve gazilerimizin sabır yüklü çok kıymetli ailelerine her daim yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatarak huzurlu ve sağlıklı günler diliyor, hepinizi tekrar saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. ” diye ifade etmiştir.

Şehit aileleri ile gaziler ve aileleri ile tek tek ilgilenen ve sohbet eden Emniyet Müdürümüz Mehmet Murat ULUCAN ve eşi Selda ULUCAN hanımefendi iftar programına katılan herkese Emniyet Teşkilatı adına tekrar ayrı ayrı teşekkür ettiklerini ifade etmişlerdir

Benzer Haberler