​Bizim Toptan, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmeye hak kazandı

0 0
Read Time:1 Minute, 58 Second

Türkiye’nin önde gelen ticaret platformu Bizim Toptan, sürdürülebilir büyüme için yürüttüğü çalışmaları duyurduğu 2019 Sürdürülebilirlik Raporu ile Borsa İstanbul’un (BIST) Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmeye hak kazandı.
Bizim Toptan; Ülker, ŞOK Marketler ve Kerevitaş’ın ardından endekse girmeyi başaran dördüncü Yıldız Holding şirketi oldu.

Türkiye’nin 70 ilde 173 mağazasıyla en yaygın toptan marketi olan Bizim Toptan Satış Mağazaları (BIZIM), 1 Ocak- 31 Aralık 2019 döneminde çevresel, sosyal, ekonomik ve yönetimsel konulardaki sürdürülebilir uygulamalarını ve performansını şeffaf bir şekilde paylaştığı 2019 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Borsa İstanbul’un (BIST) belirlediği ‘Endeks Seçim Kriterleri’ni başarıyla yerine getiren Bizim Toptan, kurumsal sürdürülebilirlik performansı üst düzeyde olan şirketlerin yer aldığı BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan 58 şirketten biri oldu. Bizim Toptan’ın Sürdürülebilirlik Komitesi tarafından belirlenen ve Yıldız Holding’in Bu Dünya Bizim sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda ivme kazanan çalışmalar; etkin enerji kullanımı, dijitalleşme, ürün güvenliği, çalışan memnuniyeti, marka ve itibar yönetimi, tedarik zinciri alanlarında yoğunlaştı. Bizim Toptan’ın Ülker, ŞOK Marketler ve Kerevitaş’ın ardından BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmesiyle birlikte Yıldız Holding bünyesinde endekste yer alan şirket sayısı dörde yükseldi.

Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı şöyle konuştu: “Sektörün öncü şirketlerinden biri olarak, tüm paydaşlarımız ve müşterilerimiz için sürdürülebilir değer yaratmayı önemli bir sorumluluk olarak görüyoruz. 2019 yılı tüm iş süreçlerinde başarılı sonuçlar aldığımız ve stratejik hedeflere ulaştığımız bir yıl oldu. Operasyonlarımızı genişletirken aynı zamanda büyüme oranlarını, özel markalar ve Seç Market sayısını, dijital ticaret hacmini, Prosaf ile kurumsal müşteri sayısını artırdık ve aldığımız birçok ödülle başarımızı taçlandırdık. Temel sürdürülebilirlik gereklilikleri alanında yaptığımız çalışmalar neticesinde, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Pandeminin etkilerini de değerlendiren Hüseyin Balcı, “Pandemiyle mücadele ettiğimiz 2020 yılında sürdürülebilir iş modellerinin devamlılığının sağlanmasının kesintisiz bir tedarik zinciri için ne kadar önemli olduğu bir kez daha görüldü. 2019 yılında çoklu kanal stratejimiz, dijitalleşme, ürün güvenliği, verimli tedarik zinciri, ekonomik ürün gibi alanlarda yaptığımız ve raporumuzda anlattığımız çalışmalar sayesinde, pandemi dönemindeki yoğun talebi ekonomik ve uygun fiyatlı ürünlerimizle ve yeterli stoklarımızla karşılayabildik. Mağazalarımızda çalışanlarımız ve müşterilerimizin güvenliği için üst düzey önlemleri ilk günkü gibi hassasiyetle uyguluyoruz. Büyük bir özveri ortaya koyan çalışanlarımız ve kesintisiz tedarik zincirimizle topluma hizmet ediyoruz. 1064 iş ortağıyla anonim şirkete dönüşen SEÇ Market iş kolumuzla, esnafın ve ticaretin yanında olmaya devam ediyoruz. Dijitalleşme ve istihdam artışı gibi alanlarda da yıl sonu hedeflerimize uyumlu performans gösteriyoruz” dedi.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: