10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

İnsan haklarının uluslararası düzeyde korunması adına önemli bir adım olan İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından10 Aralık 1948’de kabul edilmesinden bu yana 10 Aralık tarihi bütün dünyada “İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.
Bizler, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını benimseyen bir milletin, tüm yaratılanları yaratandan ötürü seven bir inancın fertleriyiz. İnsanî değerleri her şeyin üzerinde tutan ve bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu mirası ilelebet sahiplenecek ve koruyacağız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “İnsan hakları uygar yaşamın temelidir, çağımızın en üst değeridir, güvencesi demokrasidir.” demiş ve bu değerler üzerine cumhuriyetimizi inşa etmiştir. Ülkemizde, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin ruhuna uygun şekilde, tarihimizden ve kadim değerlerimizden ilham alarak, insan haklarının geliştirilmesi konusunda çok önemli adımlar atılmış, önemli mesafeler kat edilmiştir. Hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi konusunda sürekli olarak çalışmalar ve gerekli yasal düzenlemeler yapmaya da devam ediyoruz.
Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi Antalya’mızda da her sene dünyanın dört bir tarafından gelen misafirlerimize gösterdiğimiz hoşgörü ve nezaketle şehrimizin; huzur, barış, sevgi ve kardeşliğin şehri olduğunu vurguluyoruz. Bu değerleri ilelebet yaşatmaya ve vurgulamaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm insanlığın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, tüm dünyada barış, adalet ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum


Etiketler: 40 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber