23 NİSAN MİLLETİN EGEMENLİĞİNİN BAŞLADIĞI GÜNDÜR

MİLLETİN EGEMENLİĞİNİN BAŞLADIĞI GÜN;
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
600 yıl bir hanedanlığın egemenliğinde yaşamış bir toplumun, tek ortak paydası olan “YURT” kavramı ve kaygısı ile; 7 düvel tarafından kuşatılmış bir emperyal saldırı altında kalarak bir araya geldiği ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, yurttaşlık temelinde verdiği anti-emperyalist mücadelenin adıdır Kurtuluş Savaşı!
Kurtuluştan – Kuruluşa giden yolda atılmış en önemli adım ise; sarayın egemenliğinin reddedilmesi ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete verilmesidir!
Kölelik zihniyetini reddedip, birey olma onurunu tattığımız gündür 23 Nisan!
Millet iradesinin örgütlü çatısının örüldüğü yer ise Türkiye Büyük Millet Meclisidir!
Meclis’in kuruluşuyla birlikte MİLLETİN EGEMENLİĞİNİN başladığı tarih 23 Nisan 1920;
Osmanlı İmparatorluğu’ndaki küflenmiş, dine ve geleneğe dayalı saltanat rejimi; çağın en büyük devrimcisi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde tarihin tozlu rafları arasına karışmış, Meclis’in açılmasıyla da egemenlik “kayıtsız, şartsız” millete verilmiştir.
Maalesef şu an karşımızda; 16 Nisan 2017’deki referandumu mühürsüz oylarla, şaibeyle kazanmış, hak ve özgürlükleri budayan, demokrasiyi, çoğulculuğu rafa kaldıran, milletin üzerinde kendini bir güç olarak gören, kuvvetler ayrılığı ilkesini yok sayan, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesiyle sorunu olan, kendilerini saraya kapatmış bir TEK ADAM REJİMİ var!
Büyük Gazi Meclisi etkisizleştiren bu tek adam rejimine karşı MİLLETİN YENİDEN KAYITSIZ ŞARTSIZ EGEMENLİĞİ için Cumhuriyet Halk Partisi olarak sonuna kadar mücadele edeceğiz!
Önümüze gelen ilk sandıkta da yine demokratik bir yolla ve elbirliği ile mücadelemizi taçlandıracak, halkın iktidarını kuracağız!
Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı 101. Yılında en içten dileklerimle kutluyor, Başta Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere demokrasiye katkı sağlamış tüm değerlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Chp Antalya İl Başkanlığı


Etiketler: 68 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber