7. Sağlık Çalışanlarının Sağlığı Ulusal Kongresi Düzenlendi

0 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Diyarbakır Tabip Odası tarafından düzenlenen “1. Dr. İlhan Diken Mezopotamya Halk Sağlığı Günleri” etkinliği 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

“Sağlıkta Bölgesel Eşitsizlikler” ana temasıyla düzenlenen etkinlikte, sağlık alanında yaşanan eşitsizliklerin nedenleri ve eşitsizliklerin azaltılması/ortadan kaldırılması için yürütülen ve yürütülecek mücadele yöntemleri ele alındı.

İlk gün, etkinliğin açılışında konuşan TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,  sağlıktaki eşitsizlikleri azaltacak seçeneğin, kamu sağlık olanaklarının kısılması ve giderek özel sektöre devredilmesi değil, geliştirilmesi ve niteliğinin artırılması olduğunu söyledi. Sağlıkta eşitsizlikleri azaltmayı hedeflemeyen hiçbir programın, vatandaşlar açısından anlamı olmadığını belirten Adıyaman, “Eşitsizliklerin azaltılması da, bu eşitsizlikten mağdur olan kesimlerin, sağlık çalışanları dâhil, bu tabloya güçlü bir şekilde itiraz etmesi ile mümkündür” diye konuştu. Ardından Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Şerif Demir açılış konuşmasını yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Alaeddin Şenel’in konuşmacı olduğu “Eşitlik” başlıklı konferansa geçildi. Konferansın ardından kolaylaştırıcılığını Dr. Bülent Nazım Yılmaz’ın yaptığı “Bölgede Sağlık Alanındaki Eşitsizlikler” başlıklı panel izledi. Panele Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, Prof. Dr. Şevkat Bahar Özvarış, Dr. Nevroz Gürceğiz, Prof. Dr. Muzaffer Eskiocak konuşmacı olarak katıldılar.

Öğle arasının ardından, kolaylaştırıcılığını Prof. Dr. Funda Obuz’un yaptığı, Dr. Deniz Mardin ve Dr. Evin Bahar Dündar’ın konuşmacı olduğu “Göç ve Sağlık” paneline geçildi. Etkinliğin ikinci günü “Anadil ve Sağlık” paneli ile başladı. Kolaylaştırıcılığını Dr. Şemsettin Koç’un üstlendiği panele Dr. Adem Avcıkıran ve Dr. Erdal Sayyiğit konumacı olarak katıldılar. “Bölge Belediyeleri ve Sağlık” başlıklı, Dr. Cegerğun Polat tarafından yürütülen panelin konuşmacıları Dr. Adnan Selçuk Mızraklı ve Av. Kezban Yılmaz katılamadıkları için avukatları aracılığıyla gönderilen mesajları paylaşıldı. Toplantının değerlendirilmesi ve gelecek yıl için önerilerin alınmasının ardından etkinlik sona erdi. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: