Adel Kalemcilik, sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarına devam ediyor

50 yılı aşkın bir süredir sürdürülebilirlik ve toplumsal farkındalık yaratma konusunda titizlikle yürüttüğü çalışmalarıyla ön plana çıkan Adel Kalemcilik, çevre ve doğa dostu bir anlayışla hayata geçirdiği çalışmalarıyla Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na da katkı sağlıyor.

Anadolu Grubu’nun tüm şirketleriyle birlikte sürdürülebilirlik alanında hayata geçirdiği proje ve uygulamaları, ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerine göre analiz ettiği “Anadolu’dan Yarınlara Anadolu Grubu Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Uyumluluk Raporu”nda, Adel Kalemcilik, 2015-2019 döneminde hayata geçirdiği 16 çalışmasıyla değerlendirildi.

Raporda, Adel’in özellikle Kurumsal Dayanıklılık bölümünde yer alan çalışan sağlığı ve ürün güvenliği, iş etiği, kadın istihdamı alanlarında yaptığı çalışmalar ön plana çıktı. Rapora konu olan 5 yıllık süreçte Adel’in proje ve uygulamalarının sırasıyla en çok “Amaçlar için Ortaklıklar, “Nitelikli Eğitim”, “Sorumlu Üretim ve Tüketim”, “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı”, “İklim Eylemi” ve “Eşitsizliklerin Azaltılması” amaçlarına katkı sağladığı tespit edildi.

Operasyonel faaliyetlerini çevre dostu bir yaklaşımla gerçekleştiren Adel Kalemcilik aynı zamanda toplumsal fayda sağlamaya yönelik projeleri de öncelikleri arasında kabul ediyor.

Adel bu yaklaşımıyla, üretim tesisinin çevre dostu hale getirilmesi, üretim süreçlerinde ortaya çıkan atıkların azaltılması ve atıklardan enerji üretimi yapılması için gerçekleştirdiği çalışmalarıyla çevrenin korunmasına ve ekonomiye katkı sağlıyor. Şirket aynı zamanda çeşitli alanlarda hayata geçirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle geleceğin güvencesi çocukların yaratıcılıklarını artırmak için onların bilişsel gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen birçok farklı proje geliştiren Adel Kalemcilik, yeşil ve daha yaşanabilir bir çevre yaratmak adına da ağaçlandırma çalışmalarını toplumda farkındalık yaratacak şekilde hayata geçiriyor.

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 24 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: