ALANYA BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

İçişleri Bakanlığı kararıyla COVID-19 salgınına karşı sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı. Sokak dostları için kentin çeşitli noktalarına mama ve su kapları bırakıldı.


COVID-19 (Yeni Tip Koronavirüs) salgınına karşı İçişleri Bakanlığı’nca alınan sokağa çıkma yasağı kararının ardından Alanya Belediyesi’ne bağlı ekipler her alanda çalışmalarına hız verirken, Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise sokak dostları için özel bir çalışma başlattı. Ekipler, kentin çeşitli noktalarına mama ve su kapları bırakarak hayvanların açlık ve susuzluk sorunu yaşamaması için alınan tedbirleri hayata geçiriyor. Yasak boyunca bırakılan kaplar her gün kontrol edilecek ve gerekli görülmesi halinde ise takviyeleri yapılacak. Çalışmalarla birlikte toplamda 34 mahalle ve 117 besleme noktasına ulaşıldı. Demirtaş Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan 800 hayvanımızla birlikte tahmini olarak 2 bin sokak dostunun aç kalması önlendi.


Etiketler: 9 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir