ALTSO’DA KOSGEB BİLGİLENDİRMESİ

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ev sahipliğinde KOSGEB “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, KOSGEB İl Müdürü İbrahim Uğur Erkış, KOBİ Uzmanı Güneş Ulutürk, çok sayıda iş insanı ile mali müşavir ve muhasebeci katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO olarak gerçekleştirilen projeler ile KOSGEB çalışmaları konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Göreve geldikları 2013 Haziran ayından bu yana KOSGEB desteklerinden her kesimin yeterli ölçüde faydalanması için büyük çaba gösterdiklerini ifade eden Başkan Şahin, “Odamızda kurduğumuz KOSGEB ofisimiz vasıtasıyla 2021 yılı içerisinde çok sayıda yeni girişimcinin KOSGEB desteklerinden yararlanmasını sağladık. Bunun yanında yüzlerce kişiye de danışmanlık hizmeti verdik.

ODA TARİHİNDE BİR İLK

Oda tarihinde bir ilki gerçekleştirerek üyelerimizin iş dünyasında uluslararası tecrübe kazanmaları ve uzun süreli vize almaları için KOSGEB destekli çok sayıda iş gezisi ve fuar organizasyonu düzenledik. Bu organizasyonlarda çok sayıda iş insanını yurt dışına götürdük ve iş bağlantısı yapmalarına vesile olduk.
Geçtiğimiz ay yine KOSGEB desteği ile odamız ve Litvanya Ticaret Odası işbirliğinde kadınları iş dünyasında ve girişimcilikte destekleme projesini hayata geçirdik. Litvanya’dan gelen kadın iş insanları ile Alanya’mızda kadın girişimcileri bir araya getirdik.
Bugün de mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programını anlatmak üzere bir araya geldik. İl müdürümüz Sayın İbrahim Uğur Erkış ve Kobi Uzmanı Sayın Güneş Ulutürk bizleri kırmayarak Alanya’mıza geldi. Ben bu vesile ile il müdürümüze ve kobi uzmanımıza teşekkür eder, toplantımızın Alanya’mız için hayırlara vesile olmasını temenni ederim” diye konuştu.

ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Başkan Şahin’den sonra söz alan KOSGEB İl Müdürü İbrahim Uğur Erkış ise ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e KOSGEB’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Erkış, kurum olarak çok ciddi bir bütçeyi mikro ve küçük işletmelere hibe olarak vermek için çaba gösterdiklerini belirterek, meslek lisesi, üniversite mezunu gençlere 12 ay iş garantisi veren işletmelere 100 bin TL destek vereceklerini söyledi.
Erkış, “Hızlı destek programı kapsamında İstihdamı korumak şartıyla mikro işletmeler için 2, küçük işletmeler için alacağı 5 personele kadar her personel için 100 bin TL faizsiz geri ödemeli destek sağlanacak” dedi. Programla pandemi döneminde mikro ve küçük işletmelerinde faaliyetlerini sürdürebilmelerinin amaçlandığını ifade eden Erkış, yaklaşık 8 milyar TL’lik bir destek hedeflendiğini vurguladı. Antalya olarak bu desteklerden daha fazla faydalanmasının kent ekonomine ciddi katkı sağlayacağını belirten Erkış, “Destekler şehir olarak pandemi dönemini daha kolay atlatmamıza katkı sağlayacaktır” diye konuştu.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: