Amani Al Fineksus ile güçleri birleştirdi

Finansal teknolojiler alanında yapay zeka destekli çözümler sunarak uzaktan müşteri edinimini sağlamayı, banka ve finansal kurumlarda iç ve dış sahtekarlığı azaltmayı, maliyetleri önemli ölçüde düşürmeyi ve müşteri deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Amani AI, Fineksus’la iş birliğine imza attı. Amani AI, finansal dünyada ödeme işlemlerinden kara para aklamanın önlenmesine kadar uçtan uca çözümler sunan Fineksus’la yaptığı iş birliğiyle finansal kurumların müşterilerini tanımalarını ve işlemlerinde güvenliği sağlaması için yeni nesil yapay zeka destekli teknoloji ürünüyle hızlı bir kara liste kontrolü sağlıyor. Böylelikle uzaktan müşteri ediniminde belge sahteciliği önlenebilecek, maliyetler azalacak.

‘SEKTÖRDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATACAĞIZ’

İTÜ ARI Teknokent’e katılımın ardından Fineksus ile güç birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Amani AI Kurucusu Hamid Khan, bu iş birliği ile tamamen dijital ve uçtan uca entegre şekilde, kimlik sahteciliğine ve kara para aklamayı önlemeye yönelik sorunlara çözümler sunacaklarını söyledi. Khan, “Fineksus’la birlikte tamamen dijital olarak çözüm sunacağımız ortak çalışmalarımızla sektörde yeni bir dönem başlatarak rol model olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

‘DİJİTAL MÜŞTERİ EDİNİMİNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

Amani AI’ın Türkiye’deki ekosisteme özel bir altyapı sunmasının bu işbirliği için önemli bir etken olduğunu dile getiren Fineksus Kurucusu Mehmet Ali Tombalak: “Hizmet verdiğimiz finans kuruluşlarının dijital müşteri ediniminde risklerini minimuma indirebilmek için Fineksus ve Amani AI ortaklığında, dijital ortamda sunduğu uçtan uca kimlik sahteciliği ve kara para aklamayı önleyen (KYC / AML) yapay zeka destekli çözümü sektörde bir ilk olacak” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Haber Editör
| [email protected] | Website | + Diğer Haberler