Astrazeneca aşısının çocuklarda denemesi durduruldu

Oxford Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, AstraZeneca ile geliştirdikleri koronavirüs aşısının, Birleşik Krallık’taki düzenleyiciler tarafından yapılacak güvenlik incelemesine kadar 6 yaşından küçük çocuklarda denemesini durdurdu.

İngiltere ve aşıyı kullanan diğer ülkelerdeki düzenleyiciler, bir bağlantı olup olmadığını anlamak için aşılanmış kişilerde nadir görülen beyin kan pıhtıları ve çok düşük trombosit seviyeleri vakalarını araştırıyor.

Oxford Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, pıhtılaşma ve trombosit şüpheleri ile ilgili araştırmalar bitene kadar 6 yaşından küçük çocuklarda aşı denemesini durdurdu. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler: 128 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Alanya Haber