AV TURİZMİ KAPSAMINDA ALANYA BELEDİYESİ İLE DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Av Turizmi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Antalya İl Şube Müdürlüğü ile Alanya Belediyesi arasında Av Turizmi ve Yerleşim Birimlerine Verilecek Katılım Payları’na ilişkin protokol imzalandı.

 

Alanya Belediyesi ile Tarım ve OrmanBakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Antalya İl ŞubeMüdürlüğü arasında kaçak ve bilinçsizce yapılan avcılığın önüne geçmek ve YerleşimBirimlerine Verilecek Katılım Paylarının düzenlenmesi hususunda protokol imzalandı.Doğa Koruma ve Milli Parklar Alanya Şefi Mevlüt Kodal ile Alanya BelediyeBaşkanı Adem Murat Yücel tarafından imzalanan protokol ile Alanya sınırlarıiçerisinde yasa dışı ve bilinçsiz avcılığın kontrol altına alınması hedefleniyor.

AVFAALİYETLERİ SIKI DENETİME TABİ OLACAK

Bu kapsamda yerleşim birimlerininsorumlulukları da şu şekilde belirlendi; görevlendirilenbekçiler ile personel, başkan, muhtar, köy muhtarı, köy ihtiyar heyeti, avturizmi kapsamında avlanmaya izin verilen ve işbirliği yapılan sahalarda veyaavlaklarda, usulsüz ve yasa dışı av yapılmasını, avlağa evcil hayvansokulmasını, belde, mahalle ve köylü avcıların bu avlaklarda yasadışı avyapmasını önlemek, yasa dışı av yapanlar hakkında ihbar tutanağı düzenlemek,ihbar etmek, idare görevlilerine koruma ve kontrollerde yardımcı olmak,yerleşim birimlerindeki yöre halkının avlaklara başıboş köpek salmalarına engelolmak, avlaklardaki başıboş köpeklerin yaban hayatına zarar vermemeleri hususundaönlem almak zorunda. Kurallara uyulmaması durumunda ise ilgili kişi veyakişilerce idari ve hukuki süreç başlatılacak ve cezai yaptırım uygulanacak.

ELDE EDİLEN GELİR BÖLGE HALKININİHTİYAÇLARINA AKTARILACAK

Avcılıkfaaliyetleri için ödenen katılım payları, bilfiil avın yapıldığı alanda yer alanmuhtarlıkların mecburi ihtiyaçları (cami, okul, çeşme vb.) için harcanmasındanidareyle protokol yapan ilçe belediyesi sorumlu olacak. Bu birimler aktarılankatılım paylarının bu minvalde harcandığına dair belgeleri idareye zamangeçirmeksizin ibraz etmek zorunda olacak.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: