Bakan koca’dan bilim kurulu açıklaması

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, lise öğrencilerinin de aldığı kararlar nedeniyle eleştirdiği Bilim Kurulu’na sahip çıktı.

Başından beri salgınla mücadeleyi siyasetten ayırdıklarını belirten Bakan Koca, yaptığı açıklamada, “Bilim Kurulumuzun salgın boyunca verdiği emeği görmezden gelerek saldırgan bir üslupla bilim insanlarımıza hakaret edilmesini asla kabul etmeyiz. Bilim Kurulu siyah rant malzemesi değildir. Salgılı olun” şeklinde konuştu. =

Vaka Sayısı 54 Bin, 276 Vatandaşımızı Kaybettik

Öte yandan Türkiye’deki vaka sayılarını yükselmeye devam ediyor. Ağır hasta sayısı 2604’ü bulurken, 276 vatandaşımızı Covid-19 nedeniyle kaybettik. Günlük vaka sayısı ise 54 bin 740’a ulaştı.

Yeni Sınırlamalar Gelebilir

Kamuoyunda önümüzdeki hafta başında yeni kısıtlamaların gelebileceği konuşuluyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının genişletilebileceği, yüzyüze eğitimin ise bir sonraki yıla kadar online olarak devam edilebileceği ifade ediliyor. Ancak MEB Başkanı Selçuk bu konuda henüz net bir açıklama yapmadı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

 

 


Etiketler: 75 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Alanya Haber