BİR ERASMUS+ PROJESİ: COMMIGRATION

 

Yabancılarla iletişimin güçlendirilmesini amaçlayan COMMIGRATION Projesinin ilk Toplantısı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Antalya; 154 farklı ülkeden 95 bin yerleşik yabancıya ev sahipliği yapmasının yanı sıra yıllık ortalama 13 milyon turisti de ağırlamaktadır. Yoğun yabancı nüfusunun yaşadığı, turizmin başkenti Antalya’da yabancılara yönelik iletişimin güçlendirilesi amacıyla; Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığınca onaylanan ve Antalya Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğünün koordinatörlüğünde, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, İtalya’dan Roma La Sapienza Üniversitesi, Finlandiya’dan Entegrasyon İçin Eğitim Derneği, Romanya’dan Satu Mare Toplumlararası Kalkınma Derneği ile COMMIGRATION projesi gerçekleştirilecektir. Proje ile;  Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğü çalışanlarının, göçmenler ile iletişimlerinin güçlendirilmesi ve mesleki becerilerinin geliştirilmesi amacıyla yerli ve yabancı ortaklarla Avrupa’daki ve Antalya’daki göç ve göçmen davranışlarını incelenerek, karşılaştırmalı analiz edilecek ve çalışanlara özel bir eğitim oluşturulacaktır. Bu amacı yerine getirmek için Roma La Sapienza Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi eğitim içeriğini, Finlandiya’dan Entegrasyon İçin Eğitim Derneği ise mesleki becerilerin geliştirilmesi amacıyla e-öğrenme modülünü oluşturacaktır. Söz konusu eğitimleri alan çalışanlar, bu eğitimleri kendi ülkelerindeki meslektaşlarına da aktaracak ve projenin etkisinin genişlemesi sağlanacaktır.

Hedef: Kültürlerarası İletişimin Güçlendirilmesi

Göçmenler ve çalışanlar arasında etkili iletişim kanalları oluşturulması, çalışanların yabancılarla iletişimleri esnasında “Yabancı Olmak” kavramını göz önünde bulundurmalarının sağlanması, göçmenlerle iletişim konusunda bölgesel bir standart oluşturulmasına katkı sağlanması, kültürlerarası iletişim faktörlerinin göçmenler ve çalışanlar arasında kurulan iletişimdeki payının artırılması yoluyla göçmenler için uygulanan uyum programlarına pozitif katkı sunulması,  göç çalışanlarına yönelik, göç sosyolojisi, göçmen davranışları ve kültürlerarası iletişim faktörlerini kapsayan operasyonel ve yenilikçi bir eğitim modeli oluşturulması,  göç çalışanlarına eğitici misyonu kazandırılarak kurumsal kapasitenin geliştirilmesine katkı sunulması gibi hedefleri olan COMMIGRATION projesinin açılış toplantısı proje ortaklarıyla 16.04.2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir. Proje süreci ve projenin çıktıları resmi twitter ve instagram (@Commigration1) hesaplarından takip edilebilecektir.


Etiketler: 131 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber