Biyomedikal Mezunları Karışıklıktan Şikayetçi

Sağlık hizmetleri yüksek okulu mezunu biyomedikal teknikerleri sağlık hizmetleri sınıfında olmaması nedeniyle dert yandı. Teknik hizmetler sınıfında yer aldıkları gerekçesiyle işe alınmayan teknikerler, işsiz kalmaktan şikayetçi.

BSHA’ya açıklama yapan biyomedikal teknikerleri, Sağlık Bakanlığı’ndan diploma tescili yaptırabilen ve sonucunda sağlık personeli olan Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik’te sağlık çalışanı olarak resmi gazete adı geçen biyomedikal teknikerleri, teknik hizmetler sınıfında olmaktan şikayetçi olduklarını söyledi. x Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Meslekleri Dairesi Başkanlığı’nda sağlık meslekleri arasına biyomedikal teknikerliği adı geçiyor ancak sağlık hizmetleri sınıfında teknikerlere yer verilmediğini belirten teknikerler “Mesleğin adı ve tanımı gereği tamamen sağlık ile ilgili olmasına rağmen farklı iş sınıfında yer alması hastane ve sağlık merkezlerinin personel alımlarında engel teşkil ediyor” dedi. Biyomedikal teknikerleri, hastane ve sağlık merkezlerinin kendi mesleğinde personel alım ilanlarını iptal ettiğini ve hastanelerin biyomedikal teknikerlerinin sağlık hizmetleri sınıfında olmadığını gerekçe olarak gösterdi. Benzer durumun devlet kurumlarında da yaşandığını belirten biyomedikal teknikerleri yanlış sınıfta olmalarının işsiz kalmalarına yol açtığının altını çizdi. Yaşanılan karışıklığın, düzeltilmesini talep eden teknikerler, bu durumun mesleklerini yapmaktan alı koyduğunu, en kısa zamanda sağlık hizmetleri sınıfında olmak istediklerini belirtti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: