ÇEVKO Vakfı e-dönüşümde LetSign’ı seçti

Çoğunluğu AB üyesi 31 ülkede geçerli, 150 binden fazla kuruluşun kayıtlı olduğu, 540 milyon tüketiciyi kapsayan Yeşil Nokta markasının Türkiye’deki kullanım haklarının sahibi olan ÇEVKO Vakfı, dijital dönüşüm ve çevreye duyarlı yaklaşımları kapsamında, E-GÜVEN tarafından geliştirilen, LetSign platformunu kullanmaya başladı. Türkiye’de 145 belediye ve 2 bine yakın kuruluşla iş birliği yapan Vakıf, iş birliklerine ait sözleşmelerini dijital ortamda LetSign ile yönetebilecek. İmza gerektiren dokümanların, onay ve imza yetkilileri arasında dijital ortamda otomatik olarak dolaştırılmasını sağlayan Letsign, belgelerin elektronik veya mobil imza ile imzalanmasını mümkün kılıyor.

42 binin üzerinde ağaç kurtarıldı

ÇEVKO Vakfı ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin hem iş süreçlerine hem de doğaya katkısına değinen E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun: “Türk sanayinin geri kazanım yükümlülüğünü üstlenmiş olan ÇEVKO Vakfı ile gerçekleşen iş birliği ile yapılacak sözleşmeler LetSign platformu üzerinden dijital ortamda yönetilebilecek. Bu sayede elde edilen tasarruflar doğaya faydalı çözümler geliştirebilmek için kullanılabilecek. Doğa için sürdürülebilirlik kavramının destekçisi olan Letsign, aynı zamanda kullanıcılarına imzalama süreçleriyle ağaç dikilmesini de sağlayan bir yapıya sahip” dedi. Sundukları çözümlerle son 10 senede 42 bin ağacın kesilmesini önlediklerini de belirten, Orhun, “Geliştirdiğimiz yaratıcı çözümler ile firmaların verimliliklerini artırırken, iş sürekliliğine ve güvenilirliğine de katkı sunuyoruz. Her büyüklükteki işletmenin ve bireysel kullanıcıların e-imza ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilmeleri ve yönetebilmelerini mümkün hale getiriyoruz” dedi.

ÇEVKO Vakfı sözleşmeleri elektronik ortamda takip edecek

ÇEVKO Vakfı’nın özel sektör – kamu ve yerel yönetimler – akademik kurumlar ve toplumsal iş birlikleriyle, Türkiye’de sürdürülebilir geri kazanım sürecinin geliştirilmesi, sıfır atık vizyonunun yaygınlaşması, döngüsel ekonomi kavramının uygulamaya geçirilmesi konularına katkı sağladığını ifade eden ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer: “1991 yılında ambalaj atıklarının geri dönüşümüyle; çevrenin korunması, toplumsal gelişim ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla yola çıkan ÇEVKO Vakfı, bu konuda uzman sanayi inisiyatifi ve etkin sivil toplum kuruluşu kimliklerini bünyesinde bir araya getirmektedir. Son yıllarda, özellikle iklim krizi ve döngüsel ekonomiye geçişe odaklanmış olan Vakfımız, Türkiye genelinde 145 belediye ve 2 bine yaklaşan kuruluşla iş birliği yapmaktadır. Her yıl birçok kurum ile imzaladığımız iş sözleşmelerimizi bundan böyle LetSign üzerinden elektronik ortamda paylaşarak, takibini gerçekleştireceğiz. İş ortağımız kurumlar da yine bu sözleşmeleri elektronik olarak imzalayabilecek ve takip edebilecekler” dedi.

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 38 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber