Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 6. kesiminin açılışına katıldı

 

Erdoğan’ın konuşmansından satır başları;

Bugün hizmete açtığımız kısmın uzunluğu bağlantı yolları ile birlikte 68 kilometreyi geçiyor. Projede şimdiye kadar hizmete verilen yolların toplam uzunluğu ise 389,3 kilometreyi buldu.

Bedeli 3,1 milyar dolar olan bu kesimin ülkemiz ekonomisine sadece vakit ve akaryakıt tasarrufundan sağlayacağı yıllık katkı 2,5 milyar liradır.

İstanbul-İzmir Otoyolu ve TEM Otoyolu ile çeşitli noktalarda kurulan bağlantı sayesinde vatandaşlarımıza her istikamet için hızlı ve konforlu ulaşım alternatiflerinin sunuyoruz.

Marmara Bölgesi’ni çepeçevre saran otoyolları tamamlıyoruz. Tabii bu otoyol güzergahlar üzerindeki Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü gibi abide-i eserleri de unutmamamız gerekiyor.

Marmara bölgemizin ve onun merkezinde yer alan İstanbul’un geleceğini şekillendirecek bu önemli yatırımların her aşamasını bizzat takip ediyoruz.

Ülkemize eser kazandırmaktan daha büyük bir siyaset daha büyük bir hizmet daha büyük bir şeref olmadığına inanıyorum.

Kara, hava, demir ve deniz yolları ile ulaşım kalkınmanın temel alt yapılarının başında gelir. İnsanlar ve ürünler ülke içinde her yere hızlı bir şekilde ulaşamıyorsa orada kalkınma ‘da olmaz refah da olmaz.

Sadece ulaştırma yatırımları için 18 yılda 880 milyar liranın üzerinde bir kaynak kullandık. Demiryollarında ülkemizi hızlı ve yüksek hızlı tren hatları ile tanıştırdık.

Liman yatırımlarıyla deniz yollarını ülkemizin önemli ulaşım ve ticaret hatları arasına sokmanın gayreti içindeyiz.

Türkiye’nin ulaşım altyapısının 2023 hedeflerimize uygun hale getirdik. Halen devam eden projelerimizin de devreye girmesiyle ülkemizi salgın sonrası dönemin üretim ve ticaret merkezi haline getirme gayretimizi daha da ileri taşıyacağız.

Tabii içeride ve dışarıda yılların alışkanlıklarını değiştirmek kolay oluyor terör örgütlerini kullanmaktan, darbe girişimlerine, siyasi ve ekonomik tuzaklardan yaptırımlara göre her yöntemi kullanarak ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar

Türkiye’nin egemenlik haklarını kullanmaktan asla tereddüt göstermeyecek bir ülke olduğunu kabul ettirmekte kararlıyız.

Bizimle eşit şartlarda oturup konuşmaya adil tekliflerle anlaşmaya hazır olan herkese kapımız da gönlümüzde açıktır.

Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bugünlere getirdiğimiz mücadeleyi zafere ulaştırana kadar durmayacağız. Bu yolda en büyük güç kaynağımız milletimizin birliği beraberliği kardeşidir. Nice badireleri atmamızı sağlayan bu kardeşlik iklimine sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz.

Kısır hesapların ürünü siyaset ve toplum mühendislerinin ülkemize her bakımdan ağır maliyet olmuştur.

Türkiye’nin bir kez daha böyle bir cenderenin içine sokulmasına milletimiz izin vermeyecektir. Biz eser konusunda hizmet konusunda proje konusunda herkesle yarışmaya herkesle rekabete hazırız.

Aynı durumu, Çin’e yolcu ettiğimiz, Çin’e uğurladığımız trende de yaşadık.​

Halkalı’da gören birileri hemen ortalığı ayağa kaldırıp trenle ilgili olmadık tespitleri sosyal medyadan piyasaya sürdüler. Bakanlığa sorsalar sebebini anında öğrenecekleri çok basit bir konuyu sırf hükümete saldırmak için kullanmaya çalıştılar .

Halkalı’daki gümrük işlemlerini tamamlayan trenimiz uğradığı her durakta konum atarak 12 gün sonra Çine ulaştı.

Türkiye’nin kıtalar arası ticarette ana kavşaklardan biri olması 83 milyonun tamamına fayda sağlayacak büyük bir başarıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2021 bütçemiz kabul edildi. Bu vesile ile komisyondan genel kurula kadar her aşamasında bütçeye katkı veren tüm milletvekillerine şahsım milletim adına teşekkür ediyorum.

Cumhur İttifakı olarak sergilediğimiz güçlü dayanışmayla başta Bahçeli olmak üzere ülkemize ve milletimize hizmet vasıtası olarak gördüğümüz bütçe sürecinin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağladık.

Adı millet olan aslında zillet durumuna düşmüş PKK terör örgütüyle olanlara da sesleniyorum şunu iyi bilin 2023 Cumhur İttifakı’nın yeni bir zafer yılı olacaktır.

Gaziantep’te maalesef özel sektöre ait bir hastanede bir tüp patlaması sonucunda 9 can kaybımız oldu Allah’tan bu vatandaşlarıma bu kardeşlerime rahmet diliyorum.

Hibya Haber Ajansı

 


Etiketler: 48 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: