“Cumhuriyet Savcısı Kendisini Muayene Etmeyen Doktoru Gözaltına Aldırdı”

Türk Tabipler Birliği tarafından yapılan açıklamada, hastaneye gelen bir savcı tarafından kendisini sırası gelmediği için muayene etmek istemeyen doktora sözlü hakarette bulunulduğu iddia edildi. Savcılığın doktoru gözaltına aldığı bildirildi.

TTB, konuyla ilgili internet sitesinden şu açıklamayı yaptı “12 Nisan, Osmaniye Devlet Hastanesi’ne saat 15.00 sularında, daha önceden herhangi bir MHRS randevusu olmadığı halde polikliniğe başvuran savcı, o sırada içeride hasta muayene eden doktora uygun olmayan söz ve davranışlarda bulunarak kendisinin muayene edilmesini istedi.
Ortopedi Uzmanı Doktor Kemal Gökhan Günel daha önce muayene edilerek tedavisi düzenlenen kişiye kendisini ilk tedavi veren hekimin kontrol etmesi gerektiğini ifade etti. Günel, o sırada kalp damar yoğun bakımda yatan bir hastayla ilgili gelişen bir sorun nedeniyle telefonla görüşüp, sonra da bu hastaya bakmaya gitti. Aktarımına göre, döndüğünde ise poliklinik kapısının kapılı olduğunu, hastaların kapının önünde kalabalık bir şekilde beklemeye devam ettiğini ve ilgili şahsın içeride oturduğunu görmüş; bu kişiye muayene için çok fazla hastanın beklediğini, o gün adli ve heyet hastalarına bakmak zorunda olduğunu, diğer hastaların sağlık hakkını engellediğini uygun bir dille belirterek odadan çıkması ricasında bulundu. Doktorun aktarımına göre; ilgili kişi savcı olduğunu ve kendisine bakmak zorunda olduğunu söyleyerek bağırmaya başladı, tehdit eder tarzda parmağını salladı, her yeri aradığını ve kendisiyle uğraşacağını söyledi. Doktor Günel herkesin gözü önünde, bu koşullarda kendisi ile diyalog kuramayacağını ve hasta bakamayacağını ifade etmiş, tartışmanın ve savcının bağırmayı sürdürmesi üzerine özel güvenlik ve hastane polisinin çağrılmasını isteyerek beyaz kod verdi. Savcının gelen kişiler tarafından odadan çıkarılmasının ardından hastaların muayenelerine devam edildi. Fakat bir süre sonra savcı, mesleki yetkisini kötüye kullanarak Günel’i ters kelepçe ile gözaltına aldırma istemiyle şikâyet etmiş, doktor hukuksuz bir şekilde polisler eşliğinde poliklinikten alınarak ifadeye götürüldü. Kemal Gökhan Günel’in ifadesi alınırken Türk Tabipler Birliği ve diğer meslektaşlarının üstün dayanışma örneği göstermiş ve serbest bırakılmıştır” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler: 85 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber