DSP’li Erçelebi üç büyük sorunu sıraladı

DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi, Türkiye’nin üç büyük sorunu olduğunu ve devletin bu sorunları ivedi şekilde çözmesi gerektiğini vurguladı.
 
Türkiye’nin en büyük üç sorunundan en önemlisinin gençlerin işsizliği olduğunu belirten DSP’li Erçelebi, ikinci sorunun halkın geçim sıkıntısı, üçüncü sorunun ise hukuksuzluk olduğunun altını çizdi. DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“VATANDAŞIN DEVLETE OLDUĞU GİBİ DEVLETİN DE VATANDAŞA BORCU VARDIR”
 
“İnsanların sığınacağı son liman hukuktur. Adalet mülkün, yani devletin temelidir. Hukuk sistemi çürümüşse ülke temelden sarsılmıştır. O yüzden bu üç sorun ivedi sorundur. Devletimizin gençlere iş bulması için çareler araması lazım. Vatandaşın devlete olduğu gibi devletin de vatandaşa borcu vardır. Vatandaş olmanın ayrıcalığı vardır. Bunların başında devletin her vatandaşı için sağlık hizmetlerini ücretsiz ve yeterli düzeyde sağlamasıdır. Her vatandaşın istediği kadar eğitim sistemi içinde eğitimini en kaliteli şekilde sağlaması ve ücretsiz olarak sağlaması gerekir. Aynı şekilde devlet, her yurttaşına iş bulmak zorundadır. Gençler işsiz kaldıkları zaman umutsuz, umutsuz oldukları zaman ülkeden kaçmanın yollarını arıyorlar.”
 
“YÖNETENLER GENÇLERİN SAĞLIK, EĞİTİM VE İŞ İMKÂNLARINI SAĞLAMAK ZORUNDA”
 
“Bugün iş bulamayan gençlerin yerine Suriyeli gençler, Afgan gençler, Pakistanlı gençler ikamet edilmeye çalışılıyor. Bu çok tehlikeli. Bu, vatandaşlık bilincini yozlaştırdığı gibi, ülkeye bağlılığı ve sevgiyi de azaltır. DSP, vatanını ve milletini sevenlerin partisidir. O yüzden son kurultayımızda DSP’yi milliyetçi, vatansever ve sol parti olarak tanımladık. Bizim milliyetçiliğimiz ırkçılığa dayalı, şovenist bir milliyetçilik değil, Atatürk’ün tarif ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ahaliye Türk milleti denir şeklindedir. Ne mutlu Türküm diyene! O halde bizim gençlerimiz Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyorlarsa, Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetenler de o gençlerin sağlık, eğitim ve iş imkânlarını sağlamak zorundalar.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 24 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: