“Dünya Mimarlık Haftası”nda Hindistan’a düzcam ürünlerini anlattı

Şişecam, bu yıl altıncısı düzenlenen seminerin “Yeni Bir Dünya için Tasarım” başlıklı oturumun sponsoru oldu. Mimarların, tasarımcıların ve yapı sektörünün önde gelen temsilcilerin katıldığı webinarda tasarımın geleceği, teknolojik gelişmeler ve Hindistan’da mimarlığın geleceği başlıkları ele alındı.

Avrupa’nın en büyük düzcam üreticisi olan Şişecam, Architect and Interiors India’nın “Dünya Mimarlık Haftası” kapsamında düzenlediği  “Mimariyi Kutlamak: Geçmişi, Mirası ve Geleceği” adlı webinarına katıldı. Bu yıl altıncısı düzenlenen webinarda mimarlar, tasarımcılar ve yapı sektörünün önde gelen temsilcileri “tasarımın geleceği”, “teknolojik gelişmeler” ve “Hindistan’da mimarlığın geleceği” gibi konuları tartıştı. “Yeni Bir Dünya için Tasarım” başlıklı seminerde Şişecam seminer kapsamında  mimarlık için yarattığı değer ve referans projelerini  sundu. Şişecam’dan webinara konuşmacı olarak  Mimari Camlar Ürün Müdürü Esra Aydınoğlu katıldı.

Webinarda, Hindistan’ın önde gelen mimarları tarafından  “Gelenek ve bağlamı geliştirme ile dengelemek”, “Meslek bugün bir dönüm noktasında mı duruyor? “Sorumlu, kalıcı ve sürdürülebilir bir miras yaratmanın en iyi yolu nedir?”,” Tasarımın geleceğini etkileyen teknolojik gelişmeleri, artan farkındalık düzeylerini ve değişen algıları nasıl görüyorsunuz? Önümüzdeki 10 yıl Hindistan’da mimarlığın nerede olacağını düşünüyorsunuz? ” gibi başlıklar ele alındı. 

Hibya Haber Ajansı

Haber Editör
| [email protected] | Website | + Diğer Haberler