Emirates Havayolu Vakfı, İş Ortaklarının Tüm Dünyada Okuryazarlığı Ve Eğitimi Destekleyen Projelerine Dikkat Çekiyor

İhtiyaç sahibi çocuklar için insani yardımın yanı sıra hayır amaçlı yardım ve hizmet sunan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Emirates Havayolu Vakfı, tüm dünyayla birlikte geçen hafta Uluslararası Okuryazarlık Günü'nün önemini vurguladı. 

Emirates, iş ortağı STK'lar vasıtasıyla gençlerin okuryazarlığını artırmak ve dünya çapındaki dezavantajlı çocukların eğitime erişmesini sağlamak için çabalıyor.

Emirates Havayolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sir Tim Clark şunları söyledi: "Okuryazarlık ve eğitim, toplumların refahı ve daha parlak bir gelecek için vazgeçilmez yapı taşlarıdır. Vakıf, dezavantajlı çocukların temel eğitime erişmesine yardımcı olma inancıyla hareket etmektedir. Yolcularımızın ve çalışanlarımızın cömert desteği ve iş ortağımız olan STK'lar tarafından yönetilen çeşitli projeler vasıtasıyla, Vakfımız dünyanın dört bir yanındaki binlerce gence daha iyi bir geleceğe kavuşmaları için yardım elini uzatmıştır ve gelecekte de aynısını yapmaya devam edecektir."

Vakıf, 2003 yılında kurulduğu günden bu yana, dünya çapında 50'den fazla projeye ve STK'ya destek vermiştir ve bu kuruluşlardan 11 tanesinin temel odak noktası okuryazarlık programlarıdır. Vakıf tarafından desteklenen kuruluşlardan bazıları şu şekildedir: IIMPACT Kız Çocukları İçin Eğitim Projesi (Hindistan); Little Prince Nursery and School ve Starehe Boys’ Centre and School (Kenya) ve Externato São Francisco de Assis (Brezilya).

  • Emirates Havayolu Vakfı, 2015 yılından beri Hindistan'daki IIMPACT projesini genç kızların eğitim almasını sağlama misyonunda desteklemektedir. Vakıf ayrıca ülke genelinde 100 yeni öğrenim merkezi kurulmasında ve 11 eyalette yaklaşık 3000 kız çocuğuna ilköğretim eğitimi verilmesinde etkili bir rol oynamıştır.
  • Vakıf Kenya'da iki STK'ya gururla destek vermektedir: Kibera'nın kenar mahallerinden 400'ü aşkın dezavantajlı çocuğa okul öncesi ve ilköğretim düzeyinde eğitim sağlayan Little Prince Nursery and School ve burs imkanı vererek dezavantajlı çocukların daha iyi bir geleceğe kavuşma ümidiyle kaliteli eğitime erişmesine yardımcı olan Starehe Boys’ Centre.
  • Vakıf ayrıca Little Prince Nursery and School'da ihtiyaç sahibi çocuklar için yemek programları dağıtmada çok önemli bir rol oynamış ve böylece devamlılığın artmasına ve akademik performansının daha iyi olmasına doğrudan katkıda bulunmuştur.
  • Vakıf 2017 yılından beri Brezilya'daki Externato São Francisco de Assis'e destek vererek 70'ten fazla çocuğun öğrenim merkezlerine ve programlarına erişmesini sağlamıştır. Vakıf ayrıca tesise bir düzineden fazla bilgisayar bağışlamış ve masraflara yardımcı olmak adına okulun aylık destek programını finanse etmiştir.

Emirates Havayolu Vakfı, Emirates Havayolu ve Grubu Başkanı ve Genel Müdürü Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum önderliğinde, hayatları dönüştürmek ve en çok ilgi görmesi gereken toplumsal olgulara destek sunmak için çalışan bir kuruluştur. Vakıf halihazırda 9 ülkede 14 projeye destek vermekte ve coğrafi, siyasi ve dini sınırlardan bağımsız olarak tüm dünyadaki ihtiyaç sahibi çocukların hayatlarını iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 27 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: