Eski Digitürk yöneticisinden Ulusal Kanal’ın iddialarına cevap

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı bir yayında Ulusal Kanal’ın Digitürk’e alınıp alınmamasına ilişkin bir soruya verdiği cevabın ardından Ulusal Kanalın hedef gösterdiği eski Digitürk yöneticisi Abdullah Güzeldülger konuştu: “Ulusal Kanal’ın iddiaları gerçekle örtüşmemenin ötesinde zorlama bir hayal ürünü olup, siyasi istismar hevesi barındırmaktadır.”

Ulusal Kanal’ın iddiasına göre, Güzeldülger’in Digitürk’te yöneticilik yaptığı dönemde Ulusal Kanal’ın platforma başvurusu kabul edilmedi.

2015-2016 yılları arasında Digitürk İcra Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Abdullah Güzeldülger ise TMSF tarafından Digitürk’e görevlendirildiğini ve kanalların Digitürk’e alınma protokollerinin daha önceki şirket yönetimi tarafından belirlendiğini belirtti.

Ulusal Kanal temsilcilerinin görevde olduğu tarihte kendisiyle herhangi bir görüşmesi olmadığını ifade eden Güzeldülger, “Ancak siyasi malzeme yapma istekleri nedeniyle sanki benim Sn. Davutoğlu’nun talimatıyla kendilerinin platforma girişini engellediğim tezini oluşturmaya çalıştıklarını hayretle izlemekteyim. Sayın Davutoğlu’nun Digitürk’te görev yaptığım dönemde hiç bir talebi ve talimatı söz konusu olmamıştır” dedi.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyeleri arasında bulunması nedeniyle Ulusal Kanal tarafından hedef gösterildiğini söyleyen Abdullah Güzeldülger, Ulusal Kanal’ın iddialarının gerçekle bağdaşmayan birer hayal ürünü olduğunu dile getirdi.

Abdullah Güzeldülger, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Geçtiğimiz gün Ulusal Kanal temsilcileri, kurucuları arasında yer aldığım Gelecek Partisi’ndeki konumumu konu ederek, geçmişte Digitürk’te görev yaptığım dönemde platforma alınmadıklarından bahisle bir takım gerçeğe uygun olmayan açıklamalarda bulunmuşlardır. Sayın Davutoğlu ile siyasi birlikteliğimiz Gelecek Partisi kurulma evresinde gerçekleşmiştir. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Ulusal Kanal’ın Digitürk’e alınıp alınmama, başvuru yapıp yapmadığı o dönemde onun ilgi alanında ve tasarrufunda olmayan bir konudur.

Bir kanalın platforma hangi şartlarda alınacağı şirket yönetimi tarafından biz (TMSF) el koymadan önce belirlenmiş ve RTÜK’e bildirilmiş bir maddi yükümlülüğü yerine getirme şartını içeriyordu. Dolayısıyla bu maddi yükümlülüğü yerine getirme taahhüdünde bulunan şirketlerin platforma alınması süreci yönetimin gündemine geliyordu. Bazı kanal sahiplerinin o dönemde bu şartları ağır bularak daha düşük bedeller ödeyerek kanala girme istekleri gündeme geliyordu. Ancak kanallar arasında rekabet eşitliğini ihlâl anlamına gelen bu taleplere sıcak bakmıyorduk. Ulusal Kanal temsilcilerinin o dönemde benimle bu konuda bir görüşmeleri olmamıştır. Ancak siyasi malzeme yapma istekleri nedeniyle sanki benim Sn. Davutoğlu’nun talimatıyla kendilerinin platforma girişini engellediğim tezini oluşturmaya çalıştıklarını hayretle izlemekteyim.

Ulusal Kanal’ın iddiaları gerçekle örtüşmemenin ötesinde zorlama bir hayal ürünü olup, siyasi istismar hevesi barındırmaktadır. Kanala o maddi şartları oluşturarak ya da oluşturmadan girip girmedikleri ise, o tarihte yönetim organının dışında olmam hasebiyle bilgim dışındadır. Kaldı ki, Sayın Davutoğlu’nun Digitürk’te görev yaptığım dönemde hiç bir talebi ve talimatı söz konusu olmamıştır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 131 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber