“Filyasyonda Görevli Sağlık Çalışanlarına Nöbet Ücretleri Ödenmeli”

Türk Sağlık Sen, pandemide filyasyon ekiplerinde görev yapan sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerini alabilmeleri için Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulundu.

Sendikadan yapılan açıklamada, “Filyasyon ekiplerinde görev yapan çalışanların mesai saatleri dışında tuttukları nöbet görevleri nedeniyle izin kullanamadıkları gibi nöbet ücretinden de mahrum bırakılmaları nedeniyle sendikamız tarafından Bakanlığa bir başvuru yapıldı. Yapılan başvuruda Toplum sağlığı hizmetleri kapsamında mesai saatleri dışında yürütülen filyasyon hizmetlerinden dolayı kendilerine izin kullandırılmayan çalışanlara aylık 60 saate kadar verilecek olan nöbet ücretinin de ödenmediği, bazı illerde mevzuata aykırı uygulamalar yapıldığına dikkat çekildi. Başvuruda bu konuda çalışanlardan şikayetler geldiği belirtilerek Toplum Sağlığı Merkezlerine bağlı filyasyon ekiplerinde görev yapan çalışanların mesai saatleri dışında tuttukları nöbet görevleri için aylık 60 saate kadar verilmesi gereken nöbet ücretlerinin ödenmesinin sağlanması, pandemi kliniklerinde tutulan nöbetlerin de 657 sayılı DMK’nın Ek. 33. Maddesinde belirlenen artırımlı nöbet ücreti verilen birimler gibi kabul edilmesi ve bu yönde düzenleme yapılması istendi.  Ayrıca pandemi süresi boyunca  aylık 130 saate kadar ödenebilmesi yönünde mevzuat düzenlemesinin yapılması istenerek, nöbet işlemleri ile ilgili uygulamanın nasıl gerçekleştirileceğine dair taşra teşkilatlarına bilgi verilmesi talep edildi” ifadelerine yer verildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: