GENÇLERİ DİSİPLİNE ETMENİN EN TEMEL YOLU SPORDUR

2021-2022 eğitim öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri Bilgilendirme Toplantısı Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleşti. Okullardaki en önemli derslerden birinin beden eğitimi olduğuna değinen Vali Yazıcı, gençleri disipline etmenin en temel yolunun spor olduğunu söyledi.

2021-2022 eğitim öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri Bilgilendirme Toplantısı Antalya Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, okul müdürleri, antrenörler ve öğretmenler katıldı.
2021-2022 eğitim öğretim yılı spor hedeflerinin değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Yazıcı; “İnşallah bundan sonraki süreçte sık sık bir araya geleceğiz. AHENK projemize de bugün itibarıyla başlıyoruz. İlimizde eğitimi öncelikleyen tüm kurum ve kuruluşların merceklerini bizim okullarımıza çevirdiği bizim arkadaşlarımızın motivasyonunu yükseltip eğitimdeki kaliteyi ve niteliği arttıracak bir projeye Antalya’mızda başlattık. Projemizde hep birlikte başarıya ulaşacağız inşallah.” dedi.
En Önemli Ders Beden Eğitimi
Okulları ziyaretinde çocuklarla sık sık sohbet ettiğine ve bu sohbet esnasında çocuklara en önemli dersin ne olduğunu sorduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Ben okullarla, buradaki gençlerimizle iletişim halinde olmayı, okullarımızı ve gençlerimizi sık sık ziyaret etmeyi çok seven bir idareciyim. Meslek hayatım boyunca da birinci önceliğim hep eğitim oldu. Buradan önceki görev yerim olan Balıkesir’de 216 okulda program yaptım. İnşallah aynısını AHENK Projesiyle birlikte Antalya’da da yapmayı planlıyorum. Ziyaret etmiş olduğum okullarda gençlerimizle sohbet etme imkânı da buluyordum. Bu ziyaretlerde çocuklarla sohbet ederken ‘En önemli ders nedir?’ sizce diye soru sorardım. Çocuklarımız aynı soruyu bana yönlendirdiklerinde en önemli ders beden eğitimi yanıtını verirdim. Hayatımız öyle bir yere savrulmuş ki bütün anne ve babalar buna bende dâhil çocuklarımızı doktor, mühendis yapacağız diye uğraşıyoruz. Benim düşüncem gençlerimizi öncelikle sporla, insani ve kültürel değerlerimizle buluşturmalıyız. Bu sebeple en önemli ders beden eğitimi. Açıklaması çok basit. Vücut sağlığımız yerinde değilse matematiğinde, fiziğinde bir önemi yok. Önce sağlık, vücut sağlığı. Sonrada insan olarak taşımamız gereken değerler ve sonra da kalifiye olma anlamında kendimizi geliştirmemiz gerekli. Gençlerimizi beden eğitimi noktasında geliştirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.
Çocuklarımızı Spora Teşvik Edelim
Konuşmasında Antalya olarak okul sporlarında iyi bir noktada olduklarını belirterek bu başarının daha da arttırılabileceğine değinen Vali Yazıcı, salonda bulunan antrenör ve öğretmenlerden çocukları mutlaka spora teşvik etmelerini istedi. Sporun çocuklarda sadece başarıyı değil disiplin anlayışına da olumlu katkı sunduğunu aktaran Vali Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: “Gençlerimizin hayatını disipline etmenin en temel ve kolay yolu spordur. Spor yapan çocuklarımızda şunu da gözlemledik. Spor, okul başarısını olumlu etkiliyor. Kapsamlı araştırmalar, sporun sadece başarıyı değil, disiplin anlayışını da beraberinde getirdiğini ortaya koyuyor. Ayrıca çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan da uzak tutuyor. Sporun böyle bir sihri var. Her spor dalının belli başlı kuralları var. Bu kurallar bir müddet sonra çocuklarımızı da disipline sokuyor. Sporla uğraşan ve derslerinde başarılı olamayan çocuklarımızın sporla birlikte hayatı düzene giriyor. Bu düzen derslerine de olumlu yönde katkı sağlıyor. Bu sebeple bütün çocuklarımıza spor yaptıralım. Telefondan, internetten uzaklaştıramadığımız çocuklarımızı spora yönlendirmeniz sayesinde bu gibi etkenlerden bir nebzede olsa uzaklaştırabiliriz.”
Konuşmasının sonunda antrenör ve öğretmenlere güvenip inandığını vurgulayan Vali Yazıcı; “Gençlerimizi ve çocuklarımızı sporla daha çok buluşturalım. Omuz omuza hep birlikte ahenk içinde Antalya’mıza hizmet edelim. Hepinize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.


Etiketler: 114 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: