Gentaş’ta kar dağıtımı

Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret A.Ş, kar dağıtımına ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) yapılan açıklamada, şunlar aktarıldı:

”Şirketimiz 2020 yılı sonunda yasal kayıtlarında vergi ve 1. tertip yasal yedek akçe tenzili sonrası 45.351.119,17 TL, SPK kayıtlarında ise vergi ve 1. tertip yasal yedek akçenin indirilerek bağışların ilavesi ile 62.494.048,58 TL net dağıtılabilir dönem karına ulaşılmaktadır. Bu kapsamda 21.04.2021 tarihinde toplanacak 2020 yılı genel kuruluna yönetim kurulu olarak 2020 yılı karından 45.000.000 TL ( % 29,22 ) bedelsiz payın ortaklarımıza yasal süreler içinde verilerek, artan tutarların şirket bünyesinde olağanüstü yedek olarak bırakılmasının, mevcut olağanüstü yedekler tutarımızdan da 10.000.000 TL ( % 6,49 ) brüt – nakit temettü tutarının 31.05.2021 tarihinde pay sahiplerimize ödenmesinin, kar dağıtım tablosunda da belirtildiği şekilde 2020 yılı kar dağıtım teklifimiz olarak sunulmasına karar verilmiştir. Yönetim kurulunun kar dağıtım teklifi genel kurulda onaylanmıştır.”

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 75 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber