Girişimciler TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu çatısı altında buluşuyor

İstanbul’daki girişimcilerin TOBB İGGK bünyesinde uluslararası yatırım ve fonlama şirketlerine tanıtılması amacıyla kurulan VenturİST Global Çalışma Grubu yola çıkıyor. VenturİST Global iyi niyet anlaşmalarıyla uluslararası yatırım firmalarıyla buluşmak isteyen girişimcilerin her zaman yanında olan bir çatı kuruluş olacak. Aynı zamanda yolculuğuna İstanbul’dan başlayacak olan VenturİST Global diğer şehirlerle işbirliği içerisinde tüm Türkiye’ye yayılacak. Böylece Türkiye’deki tüm girişimcilere fonlara ulaşma imkanı sağlanacak.lşllç-

GİRİŞİMCİLERİN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK

VenturİST Global yerli ve milli şirketlerin güvenilir network ihtiyacını da anında karşılık verecek. Ayrıca tüm Dünya ülkelerinin yatırım şirketleri de TOBB İGGK bünyesinde toplanacak. Türkiye menşeli firmaların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında gelen markalaşma ve katma değerli ürünleşmenin de sağlanabilmesi için VenturİST Global girişimcilerin uğrak noktası olacak. Türkiye’nin kalkınması için gerekli olan uluslararası yatırımların da gelmesi ve ülke ekonomisine değer katması içinde VenturİST Global özel çalışmalar yürütecek.

GİRİŞİMLER KENDİLERİNİ ULUSLARASI ARENADA TANITACAK

Kendilerini uluslararası fonlama ve yatırım firmalarına tanıtmak isteyen girişimciler bu konuda yıllardır sıkıntı yaşamaktaydı.  İşte VenturİST Global bu ihtiyaçtan yola çıkaran TOBB İGGK bünyesinde oluşturuldu. VenturİST Global sayesinde girişimciler girişimcilik hikayelerini uluslararası arenada tanıtabilme imkanı bulabilecekleri gibi küresel bir değer haline de gelme yolunda büyük adımlar atacaklar.

ULAŞILABİLİR HEDEFLER

Kendisine ulaşılabilir büyük hedefler koyan VenturİST Global 1. yılında kullanıcı kitlesinin girişimci ekosisteminde azami 10.000’e ulaşmasını hedefliyor. 3. yılın sonunda ise bu rakamın 300 bine ulaşacağı tahmin ediliyor. Kendisine 5. yıl hedefi de koyan VenturİST Global sadece yerli ve milli girişimcilere değil çevre ülkelerdeki girişimcilere de açılacak. İngilizce ve diğer diller seçenekleriyle çevre ülkelerdeki girişimcilerde uluslararası piyasa da kendilerini yatırım ve fonlama şirketlerine daha kolay tanıtabilecekler. Üstelik ilk sene girişimci üyelere hizmetler ücretsiz sunulacak.

VENTURİST GLOBAL İSMİ NASIL DOĞDU?

Venture (girişim) kelimesine eklenen -İST takısıyla hem girişimci kişiyi hem de İstanbul’u anlatan ‘VenturİST’ Dünyaya açılmayı hedeflediğinden dolayı ‘Global’ kelimesiyle yan yana geliyor. Bu sayede hem İstanbullu girişimcileri hem de küreseli hedefleyen VenturİST ülke ekonomisine de yola çıktığı günden itibaren büyük katkılar sunacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 90 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: