GÖRGÜ, ETİK VE NEZAKET KURALLARI ANLATILDI

ALTSO Akademi’nin 2019 Yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri, Yönetim Danışmanı Dr. M. Naci Çuhacı’nın konuşmacı olarak katıldığı İş Hayatında Görgü, Etik ve Nezaket Kuralları Eğitimi’yle devam etti.

ALTSO Akademi’nin 2019 Yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 16 Kasım 2019 Cumartesi günü de İş Hayatında Görgü, Etik ve Nezaket Kuralları Eğitimi ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Seminerin başında eğitimin amacından bahseden Yönetim Danışmanı Çuhacı, “Bu eğitim ile katılımcıların duruşları, davranışları, nezaket ve görgü kurallarını yaşam tarzı haline getirmeleri, görgü, etik ve nezaket kurallarını özümsemeleri sadece kendilerini değil, adını taşıdıkları makamı, ailesini, şirketini ve toplumunu layık olduğu şekilde temsil etmelerini sağlayarak saygınlığını artıracaktır. Başka bir deyişle, edinilen bilgi ve davranış değişikliklerini iş ve sosyal hayatlarında uygulayan katılımcılarımızın kabul görme, fark edilme, değer görme, daha fazla saygı görme ve beğenilme duyguları motivasyonlarını arttıracak, hem iş hem de sosyal hayatta daha başarılı olacaklardır” dedi.

‘ALIŞKANLIKLARINIZI YAZIN’

Katılımcılara eğitimden sonra eve gittikleri zaman alışkanlıklarını yazmayı öğütleyen Yönetim Danışmanı Çuhacı, “Eğitimimizin ardından ilk görev olarak akşam eve gittiğiniz zaman alışkanlıklarınızı yazın. Ama her şeyi yazın, kıskançlık, nefret, şefkat gibi duygular, bunun yanında kaygılar, yaptığınız işler yani her şeyi yazın. Sonra bir değerlendirme yapın, hangi alışkanlıklarınız topluma değer katıyor, bana değer katıyor? Hangi davranışlarınız topluma ve bana değer katmıyor? Bunun anlamı şu demek, kendinizle yüzleşin. Yüzleşmek her zaman yararlıdır” dedi.

Birey eğitiminin öneminden de bahseden Yönetim Danışmanı Çuhacı, “Geleceğin liderleri, belli bir şeyi en iyi öğrenenler değil, devamlı öğrenebilenler olacaktır” dedi.

Çuhacı, ayrıca eğitimde; Protokol ve Davranışta Temel Kavramlar,  İnsan İlişkilerinde Davranış Kurallarında Ana Unsurlar, Makamda Protokol ve Davranış, Protokolde Ziyaret ve Konuk Ağırlama, İşyeri için geçerli olan genel görgü kuralları, Sofra ve Yemek ile İlgili Görgü Kuralları, Davet ve Ziyafetlerde Ev sahiplerinin ve Konukların Görev ve Sorumlulukları, Sosyal Yaşamda Çeşitli Ortamlarda Davranış Protokolü konularında katılımcılara detaylı bilgiler aktardı.

ALTSO Akademi’nin 2019 Yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri, 23 Kasım 2019 Cumartesi günü Dr. Öğr. Üyesi A. Sibel Demirtaş’ın konuşmacı olarak katılacağı ‘Dünya Yıkılsa Da Ayakta Kalabilmek: Bilişsel Esneklik’ semineriyle devam edecek.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: