HACET MEYDAN PROJESİNDE SON RÖTUŞLAR: BAĞLANTI YOLLARINDA SICAK ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLADI

Alanya Belediyesi, Hacet Mahallesi’nde meydan projesi kapsamında bağlantı yollarında sıcak asfalt çalışması başlattı.


“MEYDAN PROJESİ İLE 25 METRELİK YOL İLE BÜTÜNLÜK SAĞLANDI”

Hacet Meydanı ve Sak Deresi Yürüyüş Yolu Projesi kapsamında Hacet Mahallesinde 2 bin 800 metrekare büyüklüğünde meydan projesinde yer alan yolların sıcak asfaltı yapılıyor. Alanya Belediyesi, çalışmalar kapsamında Hacet Kavşağı’nda yol güzergahlarını değiştirerek, 25 Metrelik Yol ile bütünlük sağladı. Sak deresi yürüyüş aksını bütünlemek için 25 metrelik yoldaki meydan cephesi genişletildi. Özel tasarım aydınlatmalara sahip meydanda, anıt ağaçların da yer aldığı özel peyzaj projesi uygulanıyor. Projede  Metal ağaçlar, giriş takı, müzik köşesi, çocuklar için kauçuk oyuncaklar, özel tasarım banklar, kinetik enerji ile çalışan müzik aletleri, gölgelikler, heykeller, kitap okuyan anne ve kız heykeli zeytin ağaçları ile muhtar evi de bulunuyor.

YÜCEL “HACET KAVŞAĞINDA ULAŞIM RAHATLADI”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Meydan projesi ile aynı zamanda Hacet Kavşağı’nda ulaşımı da çok rahatlatacağız. Çevreyolundan sahile kadar kesintisiz uzanacak olan yürüyüş yolunun son etabını da tamamladık. Alanyamızın pozitif değişimi, gelişimi ve güzelleşmesi için çalışmalarımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aralıksız sürecek” dedi.


Etiketler: 16 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir