Hayvancılık ve tarla tarımında kullanım kolaylığı sağlayacak

0 0
Read Time:10 Minute, 26 Second

Görüş alanıyla sınıfının en iyisi olan MF 5S serisi traktörler, 4 metrelik dönme dairesi yarıçapı, en dar eğik burunlu kaput ve pratik özelliklerle üstün ön yükleyici traktörler olarak biliniyor. Massey Ferguson’un lansmanını yaptığı bu 5 yeni traktör, ayrıca daha fazla taşıma kapasitesi ve daha yüksek askı kapasitesi ile tarlada ve yolda güçlü performans sergiliyor. Tümü 105 hp’den yeni 145hp’ye kadar maksimum güç sunan dört silindirli motorlarla donatılan yeni traktörler, Essential, Efficient ve Exclusive olarak üç donanım paketi seviyesi seçeneği ile satışa sunuluyor. Yeni traktörlerde, en son teknoloji ürünü, kullanımı kolay akıllı tarım teknolojilerinden olağanüstü kontrol sistemleri de dahil olmak üzere bir dizi seçenek de sağlanıyor.

Massey Ferguson Pazarlama Direktörü Franco Murro:

“Yeni modeller, yüksek performans, konfor ve çevikliği birleştiriyor”

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Pazarlama Direktörü Francesco Murro, yeni modellere ilişkin yaptığı açıklamada MF 5S serisinin çok yönlü bir seri olduğunu belirterek, “Bu seri, yüksek performans, konfor ve çevikliği, sınıfının en iyisi olan görüş ve bu seriyi en modern ön yükleyicili traktörleri yapan özel niteliklerle birleştiriyor” diye konuştu.

Franco Murro, şöyle devam etti:

“Gerçek bir çok amaçlı traktör serisi olan MF 5S Serisi, tüm tarımsal faaliyetlere uyacak doğru güç ve teknik özellikleri barındırıyor. MF 5700 S Serisinin başarısının üzerine inşa edilen bu modern traktörler, düşük işletme maliyetleriyle kolay kullanım ve gelişmiş özellikler sunuyor. MF 5S Serisi, hayvancılık işletmelerinin ve karma faaliyetleri olan çiftçilerin ihtiyaç duyduğu kompakt boyutları, tarla tarımı için gereken performans ve güçle harmanlıyor. “

Yüksek performans, düşük maliyet

Bu yeni traktörlerin tarla tarımında, hayvancılık ya da mandıra çiftliklerinde kullanılmak için çok uygun olduğunu ifade eden Franco Murro, “Bu basit, güvenilir, konforlu, çok yönlü ve iyi donanımlı traktörler, modern çiftçilerin ihtiyaç duyduğu performansı düşük işletme maliyetleriyle sunuyor” dedi.

Kompakt boyutları, 2,55 metre dingil açıklığı, üstün görüş mesafesi, yüksek hidrolik akışı ve kontrolü ile yeni MF 5S Serisi, önde gelen ön yükleyici uzmanı olarak bilinen Massey Ferguson’un bu alandaki itibarını daha da güçlendiriyor. Massey Ferguson’un tüm modellerine ön yükleyici eklenebiliyor veya MF FL Serisi’nde ön yükleyicili olarak teslim edilebiliyor.

Tarla ve karma tarım faaliyetleri için MF 5S traktörleri, bir dizi verim geliştirici özelliği sunuyor. Bu seride,arka askı kaldırma kapasitesi, seri genelinde 5.700 kg ve bazı özel durumlarda 6.000 kg’a çıkarılırken, yeni ön askı kapasitesi 2.500 kg’dan etkileyici şekilde 3.000 kg’a yükseltildi. Bu, daha yüksek, 9.500 kg Brüt Araç Ağırlığı (GVW) ile birleştirildiğinde, traktörlerin iş verimliliğini iyileştirmek için daha geniş ekipmanları güvenle kullanmasına olanak tanıyor.

MF 5S traktörleri, en son Smart Farming teknolojisi, MF Connect telemetrisi, MF Guide otomatik dümenleme, MF Section Control (Bölüm Kontrolü) ve MF Oran Kontrolü dahil olmak üzere, kullanımı kolay, hassas tarım özellikleriyle iş sonuçlarını ve verimliliği daha da artırıyor.

Massey Ferguson MF 5S Serisi özellikleri

MF 5S.105

MF 5S.115

MF 5S.125

MF 5S.135

MF 5S.145

Motor

AGCO Power 4 silindir / 4,4 litre Stage V

Şanzıman

Speedmatching özellikli Dyna-4 veya AutoDrive özellikli Dyna-6 yarı powershift

Azami güç

105 hp

115 hp

125 hp

135 hp

145 hp

Azami tork*

440 Nm

460 Nm

520 Nm

540 Nm

550 Nm

Arka askı kapasitesi

5.700 kg

Ön askı kapasitesi**

3.000 kg

Dingil açıklığı

2.550 mm

* 1500 dev/dk’da maksimum tork; ** Ön askı seçeneği

 

MF 5S Serisi özellikleri

  • Üç özellik paketinin kolay seçimi – Tüm ihtiyaçları ve farklı gereksinimleri karşılamak için “Essential, Efficient ve Exclusive” donanım paketleri. Diğer seçenekler ile bu traktörler özel ihtiyaçlara göre uyarlanabilirler
  • Fabrikadan montajlı yeni ön yükleyici özelliği; montaj, çalıştırma ve kontrol kolaylığını artırmak için geniş bir özellik yelpazesi içerir
  • Sektör lideri görüş alanı ve manevra kabiliyeti
  • Sessiz, daha yüksek klima etkinliğine sahip kabin; yeni ergonomik kolçak, kontroller ve süspansiyon seçenekleriyle operatör konforunu artırır

·      Son teknoloji AGCO Power 4,4 litre, dört silindirli motor; traktörün ömrü kadar dayanıklılığa sahip olarak tasarlanmış basit “Hepsi-Bir-Arada” teknolojisi ile Stage V emisyon düzenlemelerini karşılar. Optimize edilmiş hava akışı soğutmayı iyileştirir

  • Standart Frenle-Boşa-Alma işlevlerine ve Hız Eşitleme veya AutoDrive otomatik değiştirme seçeneklerine sahip ünlü Dyna-4 veya Dyna-6 şanzıman seçenekleri
  • Yeni, daha yüksek kapasiteye sahip süspansiyonlu ön aks tasarımı
  • Daha güçlü üç nokta askı; seride 5.700 kg kaldırma kapasitesi sağlarken, isteğe bağlı sunulan ön askı 3.000 kg’a kadar kapasite sunar. Brüt Araç Ağırlığı (GVW) 9.500 kg’a çıkarılmıştır
  • Smart Farming teknolojisine sahip yeni sezgisel Datatronic 5 ve Fieldstar 5 dokunmatik ekranlı terminaller, operasyonları optimize etmeye ve hassasiyet ile karlılığı artırmaya yardımcı olur

Tüm görevlere uygun spesifikasyonu seçme imkanı

Beş MF 5S Serisi traktörün tümü Essential, Efficient veya Exclusive özellikleriyle sunulur. Bu paketler, çeşitli uygulamalara uyacak bir dizi performans ve konfor artırıcı özellik içerir. Tipik ekipman varyasyonları arasında hidrolik pompa çıkışı, spool valf kontrolü, AutoDrive, kumanda kolu kontrolleri ve kabin süspansiyonu bulunur.

Exclusive modeller tam spesifikasyonlara sahiptir ve bu seçeneklerin yanı sıra, sekiz adede kadar elektrikli spool valfli 110 litre/dak’lık hidrolikler, hidrolik joystick, Multipad kontrolü, AutoDrive şanzıman, otomatik klima, kabin süspansiyonu, Superluxe havalı süspansiyonlu koltuk ve Datatronic 5 dokunmatik ekranlı terminal gibi özellikler sunar.

Efficient paketi de üst pakete benzerdir, ancak arkada iki elektrikli ve iki mekanik spool valf, standart klima ve hava süspansiyonlu koltuk bulunurken, Datatronic 5 terminali bir seçenek olarak sunulur.

Essential modeller, Multipad yerine bir T-kollu vites kumandasına sahiptir ve hidrolik kumanda kolu bir seçenek olara sunulur ve AutoDrive yerine Dyna-4 şanzımanda Hız Eşitleme sunulur. 58 litre/dak’lık hidrolik pompa ve isteğe bağlı olarak dörde kadar artırılabilen iki arka mekanik spool valfe sahiptir.

 

Ön yükleyici uzmanı

Yeni MF 5S Serisi traktörler, endüstri lideri manevra kabiliyeti, ince ve dik burunlu kaput üzerinden mükemmel görüş ve verimli yüksek akışlı hidrolikler sunan üstün ön yükleyici traktörlerdir. Mükemmel şanzıman kontrollerinin yanı sıra Frenle Boşa Alma özelliği ve kumanda kolu kullanılarak yükleme işlemleri çok daha kolay hale getirilir. Visio tavan seçenekleri ayrıca tüm kaldırma yüksekliği boyunca ataşmanın net bir görünümünü sağlar.

MF 5S, “ön yükleyici hazırlığı” olarak sunulmasının yanı sıra fabrikasyon olarak takılan bir ön yükleyici ile birlikte de mevcuttur. Yeni bir hızlı ataşman değiştirici de artık hem hidrolik hem de elektriksel yapıyı birbirine bağlayarak, ön yükleyicinin çiftlik avlusunda veya tarlada takılıp çıkarılmasını kolaylaştırıyor.

Massey Ferguson, MF FL serisinde çok çeşitli paralel ve paralel olmayan ön yükleyiciler tedarik etmekle kalmaz, bunlar aynı zamanda MF 5S’ye fabrikadan takılmış olarak da tedarik edilebilir. Bu kullanışlı seçenek, ön yükleyiciyi traktöre tam olarak entegre etmek için bir alt şasi, özel hidrolik tesisatı ve mekanik veya elektronik kumanda kollarını içerir. Bu, isteğe bağlı ön askı ile takıldığında bile olağanüstü manevra kabiliyetini korumaya yardımcı olur.

 

Geliştirilmiş ve kullanımı kolay kumandalarla

daha serin ve daha konforlu kabin

Tüm MF 5S Serisi modelleri, operatörleri optimum konfor içinde tutan yüksek özellikli bir kabin ile donatılmıştır. Yeni bir HVAC hava sistemi, hava dağıtımını iyileştirerek operatörlerin yalnızca en rahat sıcaklığı ayarlamasına ve muhafaza etmesine olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda buğu giderme ve buz çözme sürelerini de azaltır.

Exclusive ve Efficient traktörlerde, yakın zamanda pazara sürülen amiral gemisi MF 8S serisinde kullanılan yeni bir kolçağı ve bunun üzerinde Multipad kumanda kolunu barındırır. Bu kol, ileri/geri mekik, askı ve spool valfler dahil olmak üzere bir dizi işlevin kontrolünü sağlar.

Multipad ayrıca iki arka spool valfi (veya Datatronic 5 takılı olduğunda başka herhangi bir spool valfı) çalıştırmak için bir mikro joystick ile donatılabilir. Ön yükleyiciler, Multipad’in yanında bulunan ayrı bir joystick ile çalıştırılır. Datatronic 5’li traktörlerde bu ekran, konsolun sağında pratik bir konuma yerleştirilir.

Essential traktörler, yan taraftaki küçük bir T kolu ile çalıştırılan şanzıman ve spool valfler için ayrı kollar ile daha kısa bir kolçak ile birlikte gelir. Ön yükleyicili traktörlerde kumanda kolu, kolçağın önüne monte edilmiştir.

Güç ile ekonomi

En yeni AGCO Power 4,4 litre, dört silindirli motorlar, güvenilir MF Hepsi-Bir-Arada teknolojisi ile Stage V emisyon düzenlemelerini karşılar. Bu zarif çözüm yöntemi, traktörün kullanım ömrü ile paralel ömre sahip olarak tasarlanmıştır ve bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.

AGCO Power tarafından geliştirilen, SCR sistemi, DOC ve kurum katalizörünü tek bir kompakt ünitede toplanmıştır ve hepsi kabinin altına düzgün bir şekilde konumlandırılmıştır ve alçak, ince yapılı kaput üzerinden sektör lideri ileri görüş alanının korunmasına yardımcı olur.

Zaten uzun olan bakım aralıkları artık, yağ ve yakıt filtresi değişimlerini 600 saate çıkarıyor ve bu da işletme maliyetlerini daha da düşürmeye yardımcı oluyor.

Yeni, optimize edilmiş hava akış sistemi, motor soğutmasını iyileştirerek performansı ve verimliliği artırır.

Güvenilir şanzımanlar

Tüm MF 5S Serisi traktörler, Massey Ferguson’un son derece saygın 16×16 vites Dyna-4 veya 24×24 vites Dyna-6, yarı powershift şanzıman seçenekleriyle sunulur. Her ikisi de son derece verimli ve kullanımı kolay Frenle-Boşa-Alma işlevine sahiptir.

Exclusive ve Efficient modellerde, şanzımanlar standart olarak AutoDrive ile birlikte gelir ve Multipad kumanda kolu ile kontrol edilir. AutoDrive, tarla çalışmasında dört veya altı vitesin ve ayrıca nakliye sırasında kademelerin otomatik olarak değiştirilmesini sağlar.

Dyna-4 ile Essential versiyonları, vites değiştirildiğinde hız için en uygun vites değiştirme oranını otomatik olarak seçen Hız Eşitleme özelliğine sahip T-Kollu şanzıman kontrolüne sahiptir. Dyna-6 modelleri AutoDrive ile birlikte gelir.

Sürüngen vites tüm modellerde bir seçenektir ve 34” lastiklerde 70 metre/saate veya 38” lastiklerde 80 metre/saate kadar hız sunar.

Süspansiyonlu güçlü ön aks

Yeni, daha güçlü süspansiyona sahip ön aks, endüstri lideri 4 metrelik bir dönüş yarıçapı sunar. Fazladan 500 kg daha kaldırabilen yeni 3 ton kapasiteli ön askı ile çalışarak verimliliği artırmaya yardımcı olur ve traktörlerin daha büyük ön ekipmanlar kullanmasını sağlayarak verimliliği artırmaya yardımcı olur.

Şokları emmek için iki uzun stroklu silindir ve üç akümülatör kullanan elektronik kontrollü hidrolik aks süspansiyonu, ekstra konfor sağlamaktadır.

Güçlü askı, daha ağır yükleri kaldırır

Daha ağır yükleri kaldıracak şekilde yeniden tasarlanan askı sistemi kaldırma kapasitesi, selefinden %7 daha fazla bir değer olan 5.700 kg’a çıkarıldı. Belirli durumlarda bu sistem 6.000 kg’a kadar kaldırabilir. Askı sistemi, daha fazla güç ve montaj esnekliği sağlamak için yeni bileşenlerden yapılmıştır. Kanca uçlu hidrolik orta kol artık bir seçenek olarak sunulmaktadır.

Yeni süspansiyonlu aks ile geliştirilen yeni ön askı, endüstri lideri 4 metrelik dönüş yarıçapını muhafaza etmeye yardımcı olan entegre bir tasarımdır. 2.500 kg’dan 3.000 kg’a çıkarılmış kapasitesi ile bu askı, operatörlerin daha büyük ve daha geniş ekipmanlarla aynı anda iki işlemi gerçekleştirerek verimliliği artırmasını sağlar.

Askı sistemi, standart olarak iki spool valf içeren ve dörde kadar seçenekle güncellenmiş bir Ön Paket kurulumuyla birlikte gelir. Müşteri taleplerine cevaben, askı artık ön kaplinler olmadan veya iki e-hidrolik ön kaplinlerle de sunulmaktadır. Tüm versiyonlar, kabindeki aynı kumanda kolu ile kontrol edilir.

 

Dokunmatik ekran kontrolü ve Akıllı Tarım Sistemleri

105 hp’den itibaren temin edilebilir

MF Connect telemetri, tüm MF 5S Serilerinde bulunan bir seçenektir ve kullanıcıların tüm makine filosunu izlemelerine, makinelerin mevcut konumlarını, gidilen rotaları ve bir dizi çalışma bilgisini görüntülemelerine olanak tanır.

Datatronic 5 sezgisel kullanım sunar ve Exclusive modellerde standart, diğer paketlerde ise bir seçenektir. Bu sistem, ISOBUS uyumlu dokunmatik ekranlı operatör bilgi terminali, tüm traktör işlevlerini izler ve herhangi bir ISOBUS uyumlu donanımı kontrol eder.

MF Technologies/Smart Farming Suite’teki tüm öğeler Datatronic 5 üzerinden çalışır. Bunlar arasında MF Guide otomatik dümenlemenin yanı sıra, artık 36 adede kadar bölüm ve beş ürünü işleyebilen MF Bölüm Kontrolü ve MF Oran Kontrolü sistemleri bulunur.

Datatronic 5, uygulanmış haritalar ile tarla kayıtları oluşturmak, yakıt tüketimini kaydetmek, iş raporları oluşturmak ve hektar başına yapılan tüm girdilerin doğru hesabını tutmak için MF TaskDoc yazılımı ile önceden güncellenmiştir.

Diğer bir kolaylık ise, bu verilerin Agrirouter aracılığıyla kullanıcının çiftlik yönetimi yazılımına veya Next Machinery Management’a aktarılmasını sağlayan MF TaskDoc Pro’dur. Alternatif olarak, bu işlevler isteğe bağlı Fieldstar 5 dokunmatik ekranlı terminal üzerinden de kontrol edilebilir.

Tasarımı gereği daha iyi

MF 5S’nin pazara sürülmesiyle Massey Ferguson, modern farlar ve LED imzasıyla aynı “neo-retro” görünümü takip eden, ilk olarak gelişmiş yeni MF 8S Serisinde görülen çarpıcı yeni çağ tasarımına devam ediyor. Bu tasarım, yandaki ikonik MF gri kılıç şeridinin ve kaputtaki MF 100 serisine dayanan at başı yular motifinin bir yorumunu birleştirerek markanın mirasına saygı duruşunda bulunuyor.

Hibya Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Etiketler:
Bilgilendirme

Bu haberlerde yer alan hukuki muhataplar haberi geçen ajanslar veya basın bülteni bildirileri sahipleri olup sitemizin hiç bir editörü sorumlu tutulamaz... Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: