“ICF Türkiye’den “Hayat Sende” projesi”

ICF Türkiye ve “Hayat Sende Derneği” iş birliğinde uygulanacak, devlet korumasında yetişen gençlerin, temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde, ayrımcılığa uğramadan hayata atılabilmesine destek olmayı amaçlayan “Hayat Sende Projesi”nin pilot uygulaması; 18-35 yaş arasındaki 32 gençle, 6 Eylül 2021 ve 15 Aralık 2021 tarihleri arasında, toplamda 6 görüşme şeklinde planlanıyor.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in, ülkemizdeki tek yetkili temsilcisi ICF Türkiye, yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. 

Bugüne kadar, Çağdaş Yaşamı Desteleme Derneği (ÇYDD), Türk Eğitim Derneği (TED), Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu (TSKF), Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı Derneği (TÜRGÖK) gibi kuruluşlarla iş birliğinde, koçluğun sosyal etkisini, özellikle çocuklar, gençler, kadınlar ve dezavantajlı gruplarla yaymayı hedefleyen ICF Türkiye; bu kez de, devlet korumasında yetişen gençlerin, temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde, ayrımcılığa uğramadan hayata atılabilmesine destek olmak için olanaklarını seferber ediyor. 

6 Eylül-15 Aralık 2021 tarihleri arası toplam 6 görüşme

Ulusal Gençlik Parlamentosu tarafından 2014 yılında “Yılın Sivil Toplum Örgütü” seçilmiş ve Asia21 Girişimi tarafından 2016 yılında “Asya’nın en etkili 24 örgütünden biri” olarak desteklenmeye değer bulunmuş Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği (Hayat Sende Derneği) iş birliğinde hayata geçirilecek “Hayat Sende” projesinin pilot uygulamasının; ICF Türkiye’nin “4D Manifestosu”nu oluşturan, Dayanışma, Dayanıklılık, Denge ve Dönüşüm öğelerinin bir arada yaşam bulacağı 18-35 yaş arasındaki 32 gençle, 6 Eylül 2021 ve 15 Aralık 2021 tarihleri arasında, toplamda 6 görüşme şeklinde planlandığı belirtildi. 

ICF Türkiye Başkanı Nuray Akmeriç, sosyal fayda projelerinde, o alanın en etkili sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapmayı ilke edindiklerini vurgulayarak; “Ülkemizin en önemli STK’larıyla projeler hayata geçirdik. Bu sefer de, devlet korumasında yetişen gençler için; yine devlet korumasında yetişen bireylerin kurduğu Hayat Sende Derneği ile elimizi taşın altına koyuyoruz. Bugüne kadar ICF Türkiye olarak, bu perspektifle gerçekleştirdiğimiz projelerle, uluslararası ICF Vakfı'nın her yıl düzenlediği, dünyada fark yaratan gönüllü koçluk projelerinin ödüllendirildiği “Gift of Coaching Awards” programında 2016 ve 2019 yıllarında iki kez “Onur Ödülü”nü kazandık.” dedi.

Projenin hedefleri

Hayat Sende Derneği Genel Koordinatörü Rumeysa Bozdemir ise, projenin hedeflerinden bahsederek, şunları söyledi: “Projemizin, ‘devlet korumasından ayrılan gençlerin karşılaşabileceği zorluklarla mücadele edebilmelerine katkı sağlamak’; ‘koçluk yaklaşımıyla gençlerin hayata eşit ve güçlü şekilde atılabilmelerine destek olmak’; ‘gençlerin bireysel yaşama geçişe dair motivasyonlarını artırmalarına ve potansiyelleri ile güçlü yanları ortaya çıkarmalarına destek olmak’ ve ‘günlük yaşantılarının kontrolünü ellerine alarak toplumda bireysel olarak güçlü bir şekilde var olmak, hayatlarında karşılaştıkları soru ve sorunlarla baş ederken hayata hazırlanışlarına eşlik etmek’ gibi somut hedefleri var. Türkiye’de koçluk alanında öncü olan ICF Türkiye ile bu sürece başlamak bizler için de heyecan verici. Bu projeden daha fazla gencin yararlanmasını ve iyi bir uygulama örneği olarak projenin alanda sahiplenilmesini hedefliyoruz.”

Ayrıca, Covid-19 pandemi esnasında koçluk görüşmelerinin dijital platform ve /veya telefon üzerinden yürütüleceğinin de altı çizildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 38 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: