Işıklı öğretmenler, dijital liderler akademisinde bir araya geldi

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini de destekleyen bu eğitim organizasyonlarında kurum çatısı altında oluşturulan “Dijital Liderler Akademisi” öğretmenleri, profesyonel akademik danışman ve eğitim teknolojileri birimi ile birlikte farklı temalarda eğitim ve geri bildirimler alıyor; deneyim sahibi oldukları konularla ilgili olarak tasarladıkları ders planları ve dijital materyalleri, “Öğretmenler Öğretmenlere Öğretiyor” felsefesiyle diğer öğretmenlere düzenli olarak aktarıyorlar.

 

Farklı branşlardan, alan bilgi ve tecrübesini dijital içerik ve ders tasarımları ile birleştirerek; uzaktan ya da yüz yüze etkili ve anlamlı dersler tasarlamak, bu kültürü okul içerisinde yaygınlaştırmak ve her derste öğrenmenin gerçekleştiğinden emin olmak için çalışan FMV Işık Okulları öğretmenlerinden oluşan Dijital Liderler Akademisi (DLA), Ağustos ayında bu hedeflerle çalışmalarının ikinci yılına “Bilişsel Buradalık / Etkin Ders Tasarımı” eğitim modülü ile başlamıştı. 

Uzman Eğitim Teknolojileri Ekibi ve profesyonel danışmanları ile her eğitim öğretim dönemi için belirlenen temalar çerçevesinde, teknolojik araç ve pedagojik yaklaşımlar üzerine eğitimler alarak ders planı ve materyal tasarımları hazırlayan DLA Ekibi, Prof. Dr. Tufan Adıgüzel danışmanlığında hazırladıkları ders tasarımlarını 26 Kasım’da “DLA Paylaşım Günü” teması altında aynı branştaki diğer Dijital Liderler ile paylaştı. 100’ün üzerinde öğretmen ve yönetici, eş zamanlı olarak 18 farklı sanal mekânda katılım sağlanan etkinlikte işbirlikçi çalışmanın en güzel örneklerinden birini sergilediler.

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 25 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber