Liderler Kurumların Geleceğinde Etkin Bir Rol Oynuyor!

LABA’YA GÖRE KURUMLARIN BAŞARISINI ETKİLEYEN

4 LİDERLİK TÜRÜ

 

LİDERLER KURUMLARIN GELECEĞİNDE

ETKİN BİR ROL OYNUYOR!

 

Kurumların başarısında oldukça önemli bir rol oynayan liderler hem karlılığı hem de çalışan bağlılığını doğrudan etkiliyor. Her başarılı lider kendi kişiliği ve hedefleri doğrultusunda bir tarz geliştirerek uzun vadeli iş başarısını sağlamaya odaklanıyor. Başarıya giden bu yolculukta fark yaratmak isteyen her liderin kendi yaklaşımını sunduğunu aktaran uluslararası eğitim platformu Laba’nın Türkiye Ülke Müdürü Elif Tuzlakoğlu, şirketlerin geleceğini belirleyen 4 etkili liderlik türünü sıralıyor.

 

Dünya her geçen gün değişiyor ve günümüz liderlerinin bu değişime ayak uydurarak yeni yetkinlikler geliştirmesi ve bulunduğu kuruma değer katacak adımlar atması gerekiyor. Diğerlerinden farklı yetkinliklere yönelen ve yenilikçi stratejiler geliştiren liderler, kurum başarısında kilit bir rol oynuyor. Her liderin kendi tarzı doğrultusunda bir yaklaşım belirlediğini söyleyen uluslararası eğitim platformu Laba’nın Türkiye Ülke Müdürü Elif Tuzlakoğlu, etkili liderlerin kurumların geleceğinde önemli bir etkiye sahip olduğunu vurgulayarak 4 farklı liderlik türünü sıralıyor. 

 

1. İşe yönelik sosyal odaklı bir yaklaşımın destekçisi olan sosyal liderler: Toplumdaki önemli sorunları tespit ederek yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler sunabilen liderler ‘’iyilik yaparak kazanmak’’ odaklı bir strateji izliyor. Sosyal faydayı önde tutarak faaliyetlerinin bir parçası haline getiren bu türdeki liderler, kurumun imajını güçlendirerek ürün ve hizmetlerinin satın alınma eğilimini artırıyor.

 

2. Veriye dayalı kararlar alan liderler: Bu tür liderler, kurumun sahip olduğu mevcut hizmeti iyileştirmek, yeni gelir kaynakları yaratmak ve satışları artırmak için stratejilerini büyük veri teknolojilerine dayandırıyor. Geleneksel yöntemlerin aksine büyük verinin sunduğu geniş bir çerçeveye odaklanan liderler, kurumlarının daha fazla kar elde etmesine olanak tanıyor.

 

3. Radikal yenilikler yapan liderler: Her geçen gün yeni trendler ve teknolojik yenilikler ortaya çıkıyor ve bu dönüşüme ayak uyduramayan kurumlar varlıklarını koruyamıyor. Bu nedenle denemekten ve yeni teknolojileri tanımaktan korkmayan liderler farklı bir müşteri deneyimi ve özgün bir iş modeli yaratabiliyor. Faaliyet gösterdiği alandaki dönüşüme ve yeniliklere yatırım yapan bu türdeki liderler, yeni fırsatları keşfederek hem kendisine hem de bulunduğu kuruma değer katıyor.

 

4. Yetenek avcısı liderler: Çalışanlara yatırım yapmaya odaklanan liderler, çalışanların hangi yetkinliklere ve becerilere sahip olduğunu doğru bir şekilde analiz ederek etkili bir şekilde yönlendirir. Çalışanlar bir kurumun en önemli varlıklarından biridir. Bu nedenle bu tipteki liderler, onların yeteneklerini keşfederek gerekli koşulları ve imkanları sağlamaya odaklanır. Böylelikle, kurum aidiyeti oluşur ve bu da kuruma başarı ve itibar katar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: