Medicalpark, kar dağıtmayacak

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Şirketimizin 01 Ocak 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında icra ettiği faaliyetleri neticesinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-14.1 sayılı sermaye piyasasında finansal raporlamaya ilişkin esaslar tebliği hükümleri uyarınca hazırlanmış olan bağımsız denetimden geçmiş TFRS konsolide mali tablolarına göre oluşan 122.997.000 TL net dönem karından, Kurumlar Vergisi ile Türk Ticaret Kanunu hükümleri gereğince 2.869.541,83 TL 1. tertip ve 2. tertip yasal yedek akçeler ayrıldıktan sonra 120.127.458,17 TL net dağıtılabilir kar kalmaktadır. Vergi Usul Kanunu ile Kurumlar ve Gelir Vergisi Kanunları hükümleri uyarınca yapılan hesaplamalar sonucunda ise yasal kayıtlarımızda oluşan 26.963.640 TL dönem karından, Kurumlar Vergisi ile Türk Ticaret Kanunu hükümleri gereğince 2.869.541,83 TL 1. tertip ve 2. tertip yasal yedek akçeler ayrıldıktan sonra 24.094.098,42 TL net dağıtılabilir kar kalmaktadır. Şirketin mali yapısının güçlendirilmesi ve finansal esneklik kabiliyetinin daha da artırılması amacıyla, 2020 yılı hesap dönemi net dağıtılabilir dönem karının dağıtılmayarak, 1. tertip ve 2. tertip yasal yedek akçeler ayrıldıktan sonra geçmiş yıllar karları hesabına aktarılacaktır.”

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 70 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber