MMC Sanayi’den asılsız haber ve söylentilere ilişkin açıklama

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Şirketimiz ile ilgili Twitter ve Telegram  gibi   sosyal medya  mecraları  ve  iletişim sistemlerinde oluşturulan üyelik bazlı gruplarda asılsız haber ve  söylentilerin  paylaşıldığı, Şirketimize gelen yatırımcı şikayetlerinden anlaşılmakla, aşağıda yer alan açıklamanın yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Şirketimiz, Finansal Tablolarını düzenli olarak  açıklamakta olup en son 30.09.2020 tarihli Finansal tablolarımız ve ekleri set halinde kamuya duyurulmuştur. Sözkonusu Tablolardan da anlaşılacağı üzere, Şirketimiz faaliyetlerine devam etmekte olup, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgını çerçevesinde  Cumhurbaşkanlığı Makamının, İstanbul Valiliği’nin ve İl Hıfzısıhha Kurulu’nun almış olduğu kararlar doğrultusunda  uzaktan/esnek  çalışma modeline geçmiş bulunmaktadır.

Öte yandan, Şirketimiz, 02.09.2020 tarihinde kamuya duyurduğumuz değerleme sözleşmesi kapsamında ilgili aracı kurumla sürekli ile iletişim halinde olup, değerleme raporunun hazırlanmasında sona gelindiği bilgisi alınmıştır. Bu  konuda gelişme oldukça   Sayın Paysahiplerimiz ile  derhal paylaşılacaktır.

Dolayısıyla, Paysahiplerimizin, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 04.06.2020 tarihli açıklamasında da vurgulandığı üzere, yatırımcılarımızın ilgili sosyal medya mecralarında ve  iletişim sistemlerinde oluşturulan üyelik bazlı gruplarda Şirketimiz hakkında yayım ve dağıtımı yapılan asılsız haber ve söylentilere, sözkonusu haber  ve söylentileri yayan ve dağıtan kişilere  itibar etmemeleri, Şirketimiz tarafından yapılan KAP açıklamalarını takip etmeleri, mağduriyet yaşanmaması  adına  son derece önemli  olup, konuyu yüksek hassasiyetinden dolayı  Sayın Paysahiplerimizin bilgisine sunarız.

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 20 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: