Müsilaja yerli yalıtım çözümü

Baltalimanı Atık Su Tesisi’nin yalıtımı taş yünü ile yapılacak

Taş yünüyle Baltalimanı’nda çevreye ve insanlığa faydalı yalıtım

Hayata geçirilmesi beklenen Baltalimanı Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi için geri sayım başladı. Tesisin 4 tankının dış cephe yalıtımında imzası olacak Bonus Taş Yünü ürünleri için Eryap Grup CEO’su Emrullah ERUSLU, “Tesisin yalnızca denizlerimizi kurtarmakla kalmayıp enerji tasarrufunu artırarak ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına da destek olmasını sağlayacağız” dedi.

Marmara Denizi’nde başlayan, Ege ve Karadeniz için de tehdit oluşturan müsilaj sorunu, Türkiye’nin ana gündem maddeleri arasındaki yerini koruyor. İklim krizinin bir sonucu olarak deniz sıcaklığının yükselmesi ve kirlilik gibi nedenlerle ortaya çıkarak denizdeki canlı çeşitliliğinin azalmasına yol açan müsilajın önüne geçmek içinse çözüm arayışları sürüyor. Deniz yüzeyindeki müsilajın temizlenlenmesine yönelik çalışmalar hız kazanırken, gözler deniz canlılarının maruz kaldığı tahribatın önüne geçecek kalıcı uygulamalara çevriliyor. Son olarak İSKİ, İstanbul’un atık sularını biyolojik yöntemlerle arıtarak İstanbul Boğazı’nı yılda 70 bin ton çamurdan arındıracak Baltalimanı Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni hayata geçireceğini duyurdu. Edinilen bilgilere göre, dış cephesi 15 bin metrekare olan 4 adet tankın dış cephelerinin yalıtım malzemelerini ise yalıtım sektöründe lider markaların üreticisi mottosuyla 20 yıldır kesintisiz şekilde üretim faaliyetlerini sürdüren Eryap Grup’un Bonus Yalıtım markası temin edecek.

“Çevreye ve insanlığa hizmet edecek bir tesisi koruyacağı için mutluluk duyuyoruz”

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Eryap Grup CEO’su Emrullah Eruslu, “Geliştirdiğimiz Bonus Taş Yünü ürünü, Baltalimanı Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin tanklarının yalıtımında kullanılacak. Bu proje, Bonus Yalıtım olarak oldukça önem verdiğimiz bir proje. Hem teknik detayları bakımından, hem de ülkemizin gündem konularından, başta Marmara Denizi’mizin mücadele ettiği müsilaj felaketinin çözülmesinde de kilit rol oynayacak bir proje. Bu tesis yalnızca denizlerimizi müsilaj felaketinden kurtarmakla kalmayıp, enerji verimliliğini en üst düzeyde tutarak ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına da destek olacak. Sakarya Hendek’teki %100 Türk sermayeli ve yüksek teknolojiye sahip tesislerimizde ürettiğimiz Bonus Taş Yünü ürünü, çevreye ve insanlığa hizmet edecek değerli ve önemli bir tesisi koruyacağı için gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Enerji verimliliğini garanti ediyor

Taş yünü ile yalıtımın genellikle konutlarda gerekli olduğuna yönelik yanlış bir algı olduğuna da dikkat çeken Eruslu, “Taş yünü doğal elyaf içeren, yangına karşı dayanıklı, su itici özelliği olan bir ısı ve ses yalıtım malzemesidir. Çevreye ve insanlığa faydalı büyük tesisler için de kullanılıyor. Üstelik bu gibi tesisler için yalıtım, gerek kullandıkları doğal kaynaklar gerekse taşıdıkları riskler bakımından daha da önemli. Mühendislerimizin geliştirdiği Bonus Taş Yünü ise yurt içindeki konutlardaki kullanımının yanı sıra, çeşitli ülkelere ihraç ettiğimiz ve AB normlarına uygunluk anlamına gelen CE standartlarına sahip, enerji verimliliğini de garanti eden üst düzey bir ürün. 0.036 W/mK gibi düşük ısıl iletkenlik katsayısı, çeşitli yoğunluk ve kalınlıkları ve tozuma yapmama özelliğiyle de kullanıcı ve uygulayıcı dostu” ifadelerini kullandı.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: