Nestlé Türkiye Dünya Günü’nde Gezegenimiz için Harekete Geçmeye Çağırıyor!

Dünyanın lider gıda şirketi Nestlé, iklim değişikliğiyle mücadele eylem planı rehberliğinde, gezegenimizin maruz kaldığı çevresel tehditlere dikkat çeken 22 Nisan Dünya Günü’nde yeni bir projeye daha imza atıyor. Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü, sürdürülebilir bir gelecek için Help Steps uygulaması ortaklığında adımları iyiliğe dönüştürüyor. Kampanya kapsamında, 22 Nisan – 22 Temmuz arasında atılacak gönüllü adımlar, gıda atığını önleyen ve fazla gıdaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Gıda Kurtarma Derneği’ne bağışlanacak.

 

Dünyanın 186 ülkesinde faaliyet gösteren Nestlé, “Ortak Değer Yaratma” anlayışı çerçevesinde, bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini arttırmak için gıdanın gücünü ortaya çıkarmak amacıyla çalışıyor. Sürdürülebilirlik yaklaşımını, çalışanlarının gönüllülük çalışmalarıyla yaşamın her alanına taşıyan şirket, Birleşmiş Milletler Küresel Sözleşmesi’nin 17 sürdürülebilir kalkınma hedefinden biri olan “Amaçlar için Ortaklık” doğrultusunda iş birliklerini artırıyor. 

 

Bu doğrultuda Nestlé Türkiye, adımları iyiliğe dönüştüren uygulama Help Steps ile proje geliştirmeye devam ediyor. Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü öncülüğünde Dünya Günü’nde başlatılan yeni kampanya ile Nestlé, önceki kampanyada ulaşılan 160 milyon adım sayısını arttırmayı hedefliyor. Hayata geçirilen yeni proje kapsamında atılacak gönüllü adımlar, gıda atığını önleyen ve fazla gıdaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Gıda Kurtarma Derneği’nin faaliyetlerine destek olacak. Şirket dışından gönüllülerin de katılabileceği kampanya, 22 Nisan’da başlayacak ve üç ay boyunca devam edecek. Gıda Kurtarma Derneği ilk kez Nestlé Türkiye’nin destekleriyle hayata geçen proje ile Help Steps uygulamasında yer alacak.

 

Sürdürülebilir Bir Gelecek Güçlü İş Birlikleri ile Mümkün 

22 Nisan Dünya Günü gibi anlamlı günleri, dünyaya karşı sorumluluklarımızı hatırlatması bakımından çok değerli bulduğunu ifade eden Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu, “Ortak Değer Yaratma anlayışımız çerçevesinde, gezegenimiz için fayda üretecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İçinde bulunduğumuz dönemin gereği, Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübümüzle destek aktivitelerimizi dijital alana taşıyabileceğimiz yeni yollar keşfettik. Bu doğrultuda Help Steps’in en güçlü kurumsal destekçilerinden biri olduk. Birlikte hayata geçirdiğimiz ilk projemiz ile Yeryüzü Derneği’nde 160 milyon adımı bağışlanmasına öncülük ettik. Yeni kampanyamızda ise adımlarımızı yine uygulamada ilk defa bulunacak Gıda Kurtarma Derneği için atacağız. Bu mutlu haberi Dünya Günü’nde paylaşmak ayrıcalıklı bir gurur. Nestlé Türkiye çalışanlarının yanı sıra tüm kullanıcıların da destek verebileceği kampanyada biriken adımlar, halihazırda iş birliği halinde olduğumuz sosyal teknoloji girişimi Fazla Gıda’nın, kardeş kuruluşu olan Gıda Kurtarma Derneği’nin çalışmalarında destek olmak üzere kullanılacak. Uygulamayı destekleyen ilk marka iş birliğine imza atan kurum olarak, bu yaklaşımımızın tüm sektörümüze yol gösterici olacağını düşünüyorum. Önemli bir farkındalığın eseri olan ve gezegenimizin karşı karşıya kaldığı sorunlara dikkat çeken Dünya Günü’nü kutluyorum. Hayatın her anına iyilik ve dayanışmayı taşıyan Gönüllülük Kulübümüze ve adımlarıyla iyiliği destekleyecek herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Dünyada her yıl 1,3 milyar ton gıdanın israf edildiğine ve gıda atığının gezegenimizdeki karbon salımının 8’ini oluşturduğuna dikkat çeken Gıda Kurtarma Derneği Başkanı Berat İnci, “Gıda israfını önleme mücadelemiz, gezegenimizin sağlığı ve geleceği içindir. Gıda Kurtarma Derneği olarak amacımız gıda israfını önleyerek, kürede tüm canlılar için sürdürülebilir yaşamı mümkün kılmak, iklim eylemine ve açlıkla mücadeleye katkı sağlamaktadır. “Dünyamızı Geri Verin” ana temasıyla kutladığımız 2021 yılı Dünya  Günü’nde, Nestlé Türkiye ile gezegenimizi geri almak için atacağımız her adımı çok anlamlı buluyorum.  Dünyamızı geri alma yolculuğumuza Help Steps’in tanıklığı da bizim için heyecan verici olacak. Gezegenimizin geleceği için başlattığımız bu yolculukta adımlarıyla bize destek olacak herkese gönül dolusu teşekkür ediyor ve Dünya Günü’müzü kutluyorum” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 105 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber